Press enter to see results or esc to cancel.

Drzwi techniczne, czyli bezpieczeństwo dla gabinetu kosmetycznego

Choć zwykle skupiam się na blogu na zabiegach upiększających ciało i ich charakterystyce, to dzisiaj chciałabym poruszyć bardziej techniczne aspekty związane z prowadzeniem salonu kosmetycznego, a konkretniej kwestię bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Bezpieczeństwo w salonie kosmetycznym

Jak wiadomo, właściciel każdego salonu piękności musi zadbać o pełne bezpieczeństwo klientów. Musi tam być zainstalowany odpowiedni system wentylacyjny, alarm przeciwpożarowy i inne zabezpieczenia. Powinny być takie opracowane procedury na wypadek wystąpienia pożaru. Osobiście uważam jednak, że im więcej zabezpieczeń, tym lepiej, dlatego sama zwracam uwagę na jeszcze jedną ważną rzecz – drzwi.

Drzwi przeciwpożarowe – czy warto w nie zainwestować?

Może nie dla wszystkich jest to oczywiste, ale drzwi przeciwpożarowe mogą naprawdę dużo zmienić w sytuacji zagrożenia. Charakteryzuje je większa niż w przypadku innych drzwi wytrzymałość oraz duża odporność na działanie wysokiej temperatury, przez co energia cieplna wolniej się przenosi. Takie drzwi ograniczają też rozprzestrzenianie się dymu po budynku. Dzięki temu jeśli w pomieszczeniu obok pojawi się ogień, mamy więcej czasu na ewakuację. Jeśli na szali stoi zdrowie, a w skrajnie niebezpiecznych sytuacjach nawet życie osób przebywających w budynku, to odpowiedź jest jasna: w dobrej jakości drzwi techniczne bez wątpienia warto zainwestować.

Gdzie kupić drzwi przeciwpożarowe? Jakie drzwi wybrać?

To niestety problemy, z którymi laik – taki jak ja, bo ja również niewiele wiem na ten temat – sam sobie nie poradzi. Dlatego warto w tej sprawie zwrócić się do fachowców, np. tutaj: drzwi przeciwpożarowe Kraków – czyli tam, gdzie ja kupiłam swoje. Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona z obsługi, wyjaśniono mi, jakie parametry powinny mieć drzwi tego typu oraz wskazano propozycje, które pasowały do mojego salonu także pod względem estetycznym. Jestem więc obecnie posiadaczką prawdopodobnie najlepszych drzwi przeciwpożarowych w Krakowie, ale nie zrażajcie się – na pewno uda Wam się do swoich salonów zakupić równie dobre ;)

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.