Press enter to see results or esc to cancel.

Co warto wiedzieć o krolipolizie? Uszczupla sylwetkę?

Krolipoliza należy do technologii, które są stosunkowo dosyć młode i dopiero od pewnego czasu używane są w przypadku klinik medycyny estetycznej. Przede wszystkim nie powinna ona być traktowana jako metoda odchudzająca. Zabieg ten ma celu pozbycie się miejscowego tłuszczu, dlatego nie sprowadza się w przypadku wielkich problemów z tkanką tłuszczową, ale walkę z nadmiarem tłuszczu na podbrzuszu, boczkach czy bryczesach powinien wygrać.

Często mam tak, że spotykam osoby otyłe, które chcą coś poradzić ze swoim problemem, jednak prawda jest taka, ze najlepsze co mogę dla nich zrobić to odesłanie ich do znanego mi dietetyka, który jest fachowcem. Kobiety, które borykają się z nadmierną wagą powinny wpierw zacząć zwalczać swój problem od tej strony. Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna powinny stanowić fundament związany z odchudzaniem. Wszystkie osoby cierpiące na nadmierną wagę wpierw powinny zająć się tymi kwestiami, a do gabinetu medycyny estetycznej przyjść dopiero wtedy, gdy mimo wszystko nadal będą występowały jakieś problemy, które często mają podłoże genetyczne i np. nadmiernie osadza się tłuszcz na boczkach, albo wewnętrznej stronie ud czy na podbrzuszu. Medycyna estetyczna jest w stanie jedynie wspomagać kobiety w wysiłkach, chociażby ujędrniając ich ciało, tak aby kobieta nie borykała się z problemem obwisłej skóry po zniknięciu tłuszczu, jednak lekarz nie jest w stanie zrobić wszystkie za daną osobę, gdyż on tutaj nie może wiele zrobić, nawet jakby bardzo chciał to zapewne przyniosłoby to więcej strat niż korzyści.

Co do tematu kriolipolizy to jest to metoda, która została opracowana w 2008 roku przez amerykańskich badaczy. Postanowili wykorzystać oni fakt, że komórki tłuszczowe bardzo nie lubią zimna o wiele bardziej niż inne, czyli mięśniowe, skórne czy nerwowe. Dowiedli oni, że dzięki odpowiedniemu schłodzeniu można niszczyć komórki tłuszczowe nie zagrażając tym samym na sąsiadujące tkanki. Podczas zabiegu schładzania komórki tłuszczowej mają jasny sygnał do tego, aby obumarły i ich powolna agonia się w tym momencie rozpoczyna.

Sprzęt używany do tego zabiegu posiada podłużną końcówkę, nazywaną aplikatorem zimna, która to jest w stanie zasysać fałdy skóry z tłuszczem i schładzać go przez maksymalnie godzinę. Po tym jak aplikator zostanie już zdjęty skóra będzie wyglądała w tym momencie jakby co dopiero została wyciągnięta z zamrażarki. Jeżeli pojawią się niewielkie wybroczyny to znikną zapewne po tygodniu. Po tym jak odbędzie się zabieg istnieje prawdopodobieństwo, że będzie odczuwało się niewielkie zaburzenia, które będą związane z czuciem w miejscu, które było schładzane. U większości pacjentów najczęściej znikają one po raptem kilku dniach, jednak warto zdawać sobie sprawę, że może trwać to znacznie dłużej, a w niektórych przypadkach nawet do kilku tygodni.

Krolipoliza jest jednym z tych zabiegów, które mogą pochwalić się wysoką efektywnością, jednak na same rezultaty trzeba będzie nieco poczekać. Zaczną się one pojawiać dopiero wtedy, gdy komórki zaczną obumierać, zaś kwas tłuszczowy, które zużywane są w procesach metabolicznych organizmu zostanie uwolniony. Redukcja tkanki rzędu 20/30 procent w przypadku jednego miejsca będzie dawała rezultat blisko 1,5 centymetra w obwodzie i tego właśnie można się spodziewać po jednym zabiegu. Aby wykonać kolejny zabieg w tym samym miejscu to będziecie musieli poczekać ponad 3 miesiące. Podczas zabiegu musicie pamiętać o odpowiedniej dawce cierpliwości, ponieważ gdy macie zamiar dokonać redukcji tłuszczu na całym brzuchu wraz z boczkami to będziecie musieli wykonać od 4 do 6 przyłożeń podczas jednego zabiegu. Warto wiedzieć, że więcej nie będzie można zrobić, chociażby z tego względu, że już taki zabieg będzie w stanie trwać nawet 5 godzin. Nikt nikomu nie broni, aby efektywnie ten czas wykorzystywał, chociażby pracując przy użyciu laptopa, czytając książkę czy słuchając muzyki.

Zanim jednak zdecydujecie się na ten zabieg to musicie pamiętać, że podstawą jest odpowiednia diagnoza. Wcześniej omawiałam ,że nie jest to zabieg przeznaczony dla osób otyłych i tych, które posiadają zbity tłuszcz, ponieważ aplikator nie będzie w stanie zassać fałdu skórnego. Nie będzie też większego sensu polecać tego zabiegu osobom, które posiadają obwisłą skórę, bądź mięśnie, ponieważ kriolipoliza oddziałuje wyłącznie na tłuszcz, dlatego trzeba ją zastosować w takim miejscu gdzie można znaleźć taki tłuszcz. Często można spotkać pacjentki, które mają ochotę zdecydować się na kriolipolizę po wewnętrznej stronie ud. W większości jednak przypadków posiadają one w tych rejonach luźne mięśnie oraz obwisłą skórę, a tego nie załatwi się przy pomocy żadnego zabiegu, trzeba udać się na siłownie, albo zacząć wykonywać aktywność fizyczną.

Warto jednak stosować kriolipolizę z innymi metodami. O wiele lepszy efekt otrzyma się po tym jak połączy się np. trzy zabiegi razem, niżeli jakby zacząć stosować je w sposób oddzielny. Wynika to z tego, że w takiej sytuacji zadziała synergia, więc efekt będzie znacznie mocniejszy. Dobrym pomysłem jest łączenie kriolipolizy z endermologią, ponieważ końcówka poza podciśnieniem posiada też zimny laser i radiofrekwencję. Ponadto tego typu zabieg świetnie się prezentuje w przypadku zwalczania pierwszej oraz drugiej fazy cellulitu.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.