Press enter to see results or esc to cancel.

Jak oddać dłoniom 20 lat życia?

Dzięki medycynie estetycznej coraz większe grono osób przyzwyczaiło się do tego, że jest w stanie pójść na zabieg i cofnąć czas o kilka dobrych lat. Kobieta, która ma 50 lat może wykonać zabieg i wrócić z niego wyglądając tak jakby miała lat 40. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że to nie twarz może zostać najbardziej odmłodzona, a właśnie dłonie. Osobiście mimo wielu doświadczeń ciągle szokuje mnie to w jaki sposób można je odmłodzić, ponieważ po zabiegu są one w stanie wyglądać nawet o 20, czy 30 lat młodziej. Takiego czegoś nie jest się w stanie dostrzec w przypadku innych zabiegów.

Dłonie mają to do siebie, że są znacznie bardziej narażone na ewentualne zniszczenia, ponieważ cały czas są one na słońcu, a to właśnie ono jest najbardziej odpowiedzialne za starzenie się skóry. Ponadto skóra na dłoniach jest narażona na ciągły kontakt z wodą, detergentami, często się przesusza, a rzadko kiedy poddawane one są prawidłowej pielęgnacji, chociażby tak jak twarz. Bardzo często zdarzają się takie sytuacje, w których to właśnie dłonie od razu pokazują to ile dana kobieta ma lat.

Dlaczego dłonie się starzeją i tracą ładny wygląd?

Fotostarzenie – Na wskutek działania promieniowania słonecznego skóra staje się o wiele cieńsza, bardziej luźna i wysuszona.

Utrata tkanki podskórnej – W wyniku tego zaczyna pojawiać się wrażenie jakoby miało się tutaj do czynienia z nadmiarem skóry. Wraz z fotostarzeniem jest to w stanie dać efekt nadmiernie widocznych ścięgien.

Przebarwienia – Cechuje ich postać owalnych plamek barwnikowych. W tym przypadku jednak plus jest taki, że łatwo je można usunąć.

Medycyna estetyczna może pomóc dłoniom poprzez:

Napięcie skóry

Pogrubienie skóry

Usunięcie przebarwień

Wyobraźmy sobie wpierw taką sytuację, że jest kobieta, która skończyła 50 lat i chciałaby odmłodzić swoje dłonie. Co w takiej sytuacji mogłaby zrobić i jak mogłaby wyglądać kuracja?

Odmładzanie – Na początku, przez dwa, bądź też trzy zabiegi zastosowano by laser frakcyjny, który miałby parametry ustawione na słabsze niż w momencie stosowania przy zabiegach na twarzy. Poprawiłoby to napięcie skóry oraz pogrubiłoby ją.

Usuwanie przebarwień – Laser frakcyjny w pewnym stopniu powinien już sobie z nimi poradzić. Aby jednak z tym problemem poradzić sobie w sposób całkowity to warto zastosować laser wyspecjalizowany w usuwaniu przebarwień, czyli bromkowo-miedzowy, albo Q-switch. Zapewne będzie wystarczył jeden, albo też dwa zabiegi.

Dodawanie objętości – Po tym jak wykona się dwa poprzednie kroki to dłonie już będą naprawdę prezentowały się fenomenalnie, skóra będzie pogrubiona, jednak można mieć ciągle wrażenie, iż widać ubytki tkanek, to wtedy można się zdecydować na wypełnienie ich przy pomocy kwasu hialuronowego, albo za pomocą hydroksyapatytu.

Jak pielęgnować?

Dłonie powinny być traktowane tak samo jak wszystkie inne części ciała, które są narażone na zbytnią ekspozycję na słońcu, czyli trzeba w ich przypadku stosować kremy z filtrem. W przypadku przesuszającej się skóry rąk najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie zwykłej wazeliny. Jeśli Twoja praca wymaga od Ciebie noszenia rękawiczek to postaraj się nie używać lateksowych, ponieważ one w dużym stopniu przyczyniają się do przesuszenia skóry. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie kupno rękawiczek winylowych, albo nitrylowych. W momencie gdy dana osoba boryka się z problemem nadpotliwości dłoni to warto zdecydować się na botoks, albo RF mikroigłową.

Zabiegi odmładzające dłoni najlepiej zaczynać po okresie letnim. Kiedy będziecie poddawać się wielu zabiegom z zakresu medycyny estetycznej nie powinniście zapominać, iż dłonie bardzo często skupiają swoją uwagę, i że zadbane paznokcie to nie wszystko.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.