Press enter to see results or esc to cancel.

Walka z opadającym biustem i rozstępami cz.2

W ostatnim wpisie poruszałam temat problemów związanych z biustem i omawiałam temat rozstępów. Teraz myślę, że jest dobra pora, aby poruszyć nieco szerzej temat dotyczący jędrności piersi czy też ich przebarwień.

Obwisłe piersi

Oczywiście najbardziej skutecznymi metodami są te należące do rodziny chirurgii plastycznej, czyli nic innego jak umieszczenie implantu, ponieważ piersi nie będą tylko powiększone, ale również podniesione. Ten sposób jest jednak bardzo inwazyjny i drogi, a na sam koniec ma się do czynienia z bliznami.

Dawniej popularną metodą była metoda Macrolane, inaczej mówiąc polegała ona na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w piersi, na w skutek czego biust miał się podnosić. Jak się jednak okazuje zaburzało to wyniki badań mammograficznych i USG. Taki odczyt nierzadko był zaburzony i nie można było stwierdzić czy dane zmiany, z którym ma się do czynienia to wynik zabiegu, czy też rozwijają się w piersiach komórki nowotworowe. Dlatego w dzisiejszych czasach już nie stosuje się tej metody, a w takich krajach jak np. Francja jest on już zakazany. Taki sam problem polegający na nieprecyzyjnych odczytach mammograficznych i USG może się pojawić przy zabiegach z przeszczepieniem własnego tłuszczu. Sam rezultat do tego bardzo często jest wątpliwy pod względem estetycznym, a ponadto powstaje duża ilość guzków, które są w stanie zaburzyć diagnostykę

Kolejną metodą, na którą warto zwracać uwagę i jest ona metodą z ramienia medycyny estetycznej jest Smart Lifting, czyli inaczej mówiąc jest to podnoszenie biustu przy pomocy mikroskopijnych nici. Używane tutaj nici są naprawdę niewielkich rozmiarów, a przy tym są one biodegradowalne, czyli organizm nie ma problemu z wchłonięciem ich. Wprowadzane są one pod skórę nad biustem, w kierunku pachy, dzięki czemu można usztywnić ich strukturę. W takiej sytuacji warto takowy zabieg połączyć z ujędrnianiem skóry biustu, stosując do tego chociażby laser frakcyjny. Smart Lifting jest zabiegiem niezwykle mało inwazyjnym, zaś to czy będzie on skuteczny czy też nie jest w głównej mierze zależne od tego jak duży biust ma pacjentka. Najlepiej ten zabieg wygląda w przypadku niewielkich i średnich biustów, u kobiet, które nie skończyły 40 roku życia. Smart Lifting stosowany jest najczęściej do tego, aby zastosować lifting twarzy bez potrzeby kierowania się do kliniki chirurgii plastycznej, ponieważ kąciki ust wystarczy, że zostaną podniesione o 2mm, żeby otrzymać świetny efekt wizualny, zaś biust potrzebuje minimum 2 centymetrów, aby cokolwiek było widać.

Brak jędrności i pojawiające się przebarwienia

Tracenie jędrności i pojawiające się przebarwienia na biuście oraz dekolcie są naturalnym efektem związanym ze starzeniem się skóry. Bardzo często ludzie zapominają o tym, że dekolt, tak samo jak szyja, dłonie czy też twarz jest miejscem bardzo narażony na starzenie się, a to wszystko ze względu na to, że jest on wystawiony na promienie słoneczne. Bardzo często można dostrzec, że twarz ze względu na odpowiednią pielęgnację prezentuje się bardzo dobrze, ale reszta działa już niekoniecznie.

Warto w takim przypadku zapobiegać powstawaniu takich problemów, a można to osiągnąć dzięki codziennej pielęgnacji, stosowaniu balsamów, kremów z filtrem na odkryte części ciała, ponieważ jest to podstawowa kwestia związana z profilaktyką w tym przypadku. Trzeba również pamiętać o tym, aby odpowiednio reagować na powstające zmiany, czyli odwiedzać raz na jakiś czas gabinet medycyny estetycznej. Starajcie się wizytować taki gabinet nie tylko, kiedy skóra stanie się już brzydka i pomarszczona, ale również wtedy, gdy jeszcze prezentuje się w miarę dobrze, jeszcze przed 40 rokiem życia.

Aby przywrócić jędrność piersi trzeba zwalczyć problem wynikający z wiotkiej skóry biustu, która się starzeje, a najlepiej na nią będzie działała laser frakcyjny. Zazwyczaj polecam go wtedy, gdy widzę, że na piersiach są rozstępy, ponieważ wtedy każdy następny zabieg będzie znacznie efektywniejszy. Zastosowanie lasera frakcyjnego ma to do siebie, że dzięki celowemu odparowaniu komórek skóry jest on w stanie doprowadzić firoblasty do wyprodukowania nowego kolagenu. Ostatecznie można w takiej sytuacji liczyć na efekt odmłodzenia, który ukaże się niezwykle szybko. Jeżeli problemem stają się przebarwienia można zacząć używać lasera bromkowo-miedziowego, gdyż będzie on o wiele bardziej odpowiedni do zwalczania plam barwnikowych.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.