Press enter to see results or esc to cancel.

Czym jest kwas polimlekowy?

Bardzo często, kiedy słyszy się tylko słowo wypełniacz to od razu do głowy wpada jedno skojarzenia, czyli kwas hialuronowy. Prawda jest jednak taka, że mało osób zdaje sobie sprawę ze mniej znanego kuzyna, czyli z kwasu L-polimlekowego, a jego nazwa handlowa to sculptra. Dzięki zastosowaniu tego kwasu otrzymuje się o wiele bardziej naturalny i długotrwały efekt. Taki wypełniacz nie jest taki sam jak kwas hialuronowy, w zasadzie można powiedzieć, że sporo się od niego różni, a to z tego względu, że efekty wynikające z zastosowania go powstają wskutek stymulowania produkcji kolagenu z organizmu, więc nie chodzi tutaj tylko i wstrzyknięcie środka, który zamaskuje problem, tutaj mamy do czynienia z działaniem bardziej głębszych. Osobiście bardzo lubię stosować tę metodę i z kilku powodów. W tym wpisie chcę Wam przedstawić dlaczego akurat wydaje mi się, że stosowanie kwasu polimlekowego jest jak najbardziej skuteczne.

Naturalne wypełnienie

Kwas L-polimlekowy należy do grona związków, które w sposób całkowicie naturalny występują w ludzkim organizmie. Wstrzykuje się go niezwykle głęboko w ludzką tkankę. Po tym jak minie kilka dni od tego jak się go, efekt wypełniani zaczyna zanikać, a to z tego względu, że woda, która znajdowała się w tym preparacie po prostu zostaje wchłonięta. Nie jest to jednak kwestią istotną, ponieważ kwas zostaje w tkankę i zaczyna proces stymulujący, który zmusza tkankę do tego, aby sama zaczęła regenerować własny kolagen. Wskutek ma się do czynienia ze stopniowym i dosyć powolnym wypełnieniem, które może potrwać nawet do kilku miesięcy. Ma to jednak naprawdę niewątpliwe plusy, czyli przede wszystkim to, że otrzymany efekt prezentuje się w sposób naturalnie i nie wygląda sztucznie, a ten problem bardzo często można spotkać w innych metodach.

Wzmocniona kondycja skóry i lepsze kontury

Zapewne większość osób zdaje sobie sprawę, że problemem młodzieńczego wyglądu nie są tylko i wyłącznie zmarszczki. Dużo kłopotu sprawia również remodeling kości twarzoczaszki, wskutek zaniku tkanki tłuszczowej na twarzy można spotkać się z przesunięciem miękkich, czyli ruchomych tkanek twarzy, doprowadzając tym samym do niezbyt estetycznych zmian w kształcie twarzy. Zaczynają się wtedy pojawiać i pogłębiać bruzdy i fałdy, chociażby takie jak nosowo-wargowe oraz wargowo-podbródkowe. W następnej kolejności skóra zaczyna tracić swoją elastyczność i zwyczajnie zwisa, zaś kąciki ust opadają. Trzeba ponadto zwrócić uwagę na ekspozycję promieniowania UV, która wraz ze starzeniem komórkowym, zmianami w hormonach, mniejszymi możliwościami regeneracyjnymi są w stanie doprowadzić, że skóra będzie gorszej jakości, a nawet do tego, że stanie się ścieńczała. Jak się okazuje, kwas L-polimlekowy jest o wiele bardziej wszechstronny niż by się mogło wydawać, gdyż nie tylko odtwarza tkankę tłuszczową, która zanikła, ale doprowadza również do poprawienia kondycji skóry, na skutek czego jest ujędrniona i pogrubiona. Dlatego też zabiegi z zastosowaniem kwasu polimlekowego cechują się działaniem dwutorowym, czyli przywracają dawną objętość w tkankach, wskutek czego zmienia się kontur twarzy na zdecydowane bardziej młodzieńczy, jednak nie tylko to się zmienia, ponieważ skóra twarzy również wygląda na o wiele młodszą.

Zobacz również: Lifting twarzy

Trwałość

Wiele osób mówi, że jak zmarszczki się już pojawią to z tego względu, że są one naturalne to nie można tego procesu odwrócić. Oczywiście mają oni w tym przypadku rację, jednak zawsze można doprowadzić do tego, że dana kobieta będzie o wiele ładniej się starzeć. Nie trzeba biernie patrzeć na to jak niegdyś piękna, kobieca twarz zaczęła się zamieniać w coś czego nikt nigdy nie chciał, a wszędzie tylko są bruzdy i zmarszczki. Dzięki współczesnej technologii, która jest oferowana w medycynie estetycznej można otrzymać naprawdę świetny i młody wygląd, który prezentuje się w sposób niezwykle naturalny przez naprawdę długi czas, a tym samym można też niwelować skutki związane ze starzejącą się skórą, ale również z utratą objętości w tkankach. Rezultaty kwasu l-polimlekowego charakteryzują się tym, że utrzymują się naprawdę bardzo długo, a dokładnie jest to okres nawet do dwóch lat.

Z zabiegów z użyciem kwasu l-polimlekowego powinny skorzystać zwłaszcza osoby, które cenią sobie naturalny wygląda i tego właśnie oczekują po zabiegu. Skóra będzie powracała do dawnego blasku w sposób powolny, systematyczne, jednak pozwoli to wszystkim osobom, które są w Waszym środowisku na stopniowe przyzwyczajanie się do tego co się będzie działo.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.