Press enter to see results or esc to cancel.

Co jest lepsze wibracje czy zimny laser?

Bardzo często ludziom się zdaje, że na etapie dorosłego życia nie ma takiej możliwości, aby zaczęły przybywać takiej osobie nowe komórki tłuszczowej, a prawda jest taka, że ich liczba może się zwiększać i zmniejszać obojętnie ile ma się lat, a do tego drugiego, czyli zmniejszania bardzo często stosuje się różne metody z zakresu medycyny estetycznej. Jedną z tych metod jest chociażby zimny laser.

W zasadzie większość osób może pomyśleć, że samo sformułowanie zimny laser jest dosyć niecodzienne, ponieważ to trochę tak jakby ktoś powiedział sucha woda. Jeżeli są tu jakieś osoby, które borykały się z zabiegami dotyczącymi odmładzania, depilacji czy usuwania przebarwień to zdają sobie sprawę, ze stosowanie słowa zimny niezbyt tutaj pasują. W tym przypadku, jeżeli chce się usunąć tkankę tłuszczową można zastosować zimny laser. Nazywa się go tak dlatego, że nie jest on w stanie nagrzewać zbyt mocno skóry, a przy tym nie parzy, gdyż nie posiada on za dużo mocy, którą liczy się w miliwatach. Porównując to z innymi laserami to ten laser jest słabszy nawet o tysiąc razy. Najczęściej spotykaną długością fali w przypadku tego lasera jest 650 nm.

Na czym polega działanie zimnego lasera?

Lasery o dużej mocy cechują się tym, że podczas zabiegów z ich użyciem coś ulega zniszczeniu. W tym przypadku jest całkowicie inaczej. Nic się tutaj nie niszczy. Ma tutaj miejsce coś całkowicie innego, czyli fotochemiczny efekt biostymulacyjny, dzięki światłu przenikającemu przez skórę zmianie ulega metabolizm komórkowy. Następnie trójglicerydy rozpadają się na kwasy tłuszczowe oraz glicerol, zaś przepuszczalność błon komórkowych zwiększa się, a co doprowadza do tego, że rozłożone trójglicerydy mają łatwiejsza drogę do tego, aby przedostać się do przestrzeni międzykomórkowej i krwiobiegu. W przypadku innych sposobów polegających na redukowaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej to komórki tłuszczowe obumierają, w przypadku kriolipolizy poprzez zamrożenie, zaś w kawitacji ultradźwiękowej poprzez rozbicie błony takiej komórki. Tutaj jednak mamy do czynienia z tym, że one nie obumierają, jednak z komórek tłuszczowych wypływa cały tłuszcz, więc pozostają one puste.

Proces spalania tkanki tłuszczowej

Kwestia niezwykle ważna w przypadku wszystkich nieinwazyjnych sposobów dotyczących usuwania tkanki tłuszczowej to jest to co będzie się dalej działo z uwolnionymi składnikami. Będą one trafiać następnie do krwiobiegu, dlatego tez w okresie, gdy chodzi się na zabiegi trzeba pamiętać, iż odpowiednia aktywność fizyczna to podstawa tak samo jak zbilansowana i racjonalna dieta z ujemnym bilansem kalorycznym. Dzięki temu tłuszcz będzie się spalał i nie dojdzie do tego, że w jakimkolwiek miejscu się on odłoży.

Żaden lekarz nie posiada żadnej mocy, która dałaby mu możliwość kontrolowania pacjenta i tego czy wypełnia zalecenia, dlatego też, aby poradzić sobie z tym problemem najlepiej jest postawić na urządzenie, które będzie w stanie jednocześnie połączyć zimny laser wraz z wibracyjną platformą. Pozwoli to od razu podczas zabiegu na wymuszenie na pacjentach zwiększonej aktywności fizycznej, a z tym samym spaleniu ulegną liczne kwasy tłuszczowe. Warto też zauważyć, że przepływ limfy i wzmacnianie mięśniowe zostaje tutaj aktywowane.

Zabieg ten ma to do siebie, że podczas niego lekarz przypina do ciała pacjenta diody. Początkowo zaczynają działać wibracje, po czym laser, a na samym końcu znowu wibracje. Sam zabieg w obrębie jednej okolicy będzie trwał przez 25 minut. Zaleca się tutaj cykl od 8 do 10 spotkań, stosując zabieg dwa razy w tygodniu. Warto tutaj zadbać o to, aby pomiędzy spotkaniami można było przyjść chociażby raz tylko i wyłącznie na samą platformę wibracyjną, im więcej razy pacjent przyjdzie na to, tym lepiej. Jeżeli ktoś prowadzi bardzo aktywny tryb życia, dzięki czemu uwolnione komórki zostaną szybko spalone to nie będzie większej potrzeby, aby uczęszczał tutaj. W tym jednak przypadku warto duży nacisk położyć na jedzenie i starać się, aby układ pokarmowy nie był zbytnio obciążony poprzez zbytnio kaloryczne potrawy. Bardzo duże grono pacjentów traktuje cykl zabiegów z zastosowaniem zimnego lasera jako coś co ich motywuje do tego, aby przyjrzeli się temu co spożywają i często decydują się na skorzystanie z usług dietetyka.

Dzięki takim połączonym metodom nie ma co się dziwić, że otrzyma się kilka centymetrów mniej w pasie, ponieważ jest coś całkowicie naturalnego. Sama uważam, że dobrym pomysłem jest to, aby pacjentom, którzy cierpią na większą otyłość również proponować platformę wibracyjną wraz z zimnym laserem, ponieważ w ich przypadku kriolipoliza nie zadziała. Kriolipoliza posiada naprawdę dużo różnego rodzaju ograniczeń jak chociażby zbyt zbity tłuszcz. Chociaż jest ona zabiegiem, która jest naprawdę warta uwagi, w przypadku innych sytuacji.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.