Press enter to see results or esc to cancel.

Na czym polega modelowanie ust?

Modelowanie ust należy do najbardziej popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Bardzo wiele kobiet pragnie posiadać, piękne, zmysłowe, duże usta, ponieważ to właśnie one uznawane są za prawdziwy atrybut kobiecości. Niestety nie wszyscy posiadają takie naturalnie, więc nie ma co się dziwić, że jest to niezwykle popularny zabieg.

Modelowanie bez powiększania

Wiele osób wspomina o powiększaniu ust, jednak prawda jest taka, że prawidłowym określeniem jest tutaj zabieg modelowania ust, ponieważ celem tego zabiegu wcale nie jest powiększanie, tylko to, aby nadać im odpowiedni wygląd. Zdarza się, że na wskutek predyspozycji anatomicznych usta wyglądają na zbyt wąskie, bądź asymetryczne. Jest to związane z asymetrią pomiędzy lewą, a prawą stroną, tak jak i pomiędzy górną, a dolną wargą. W tym momencie chcę również powiedzieć, że posiadanie nieco większej dolnej wargi nie jest niczym złym, ponieważ tak prezentuje się naturalna budowa, więc nie ma co starać się doprowadzić do wyrównania wielkości warg.

Kolejną kwestią związaną mało atrakcyjnym wyglądem ust jest starzenie. Zmniejszone napięcie skóry, opadające kąciki ust, utrata granicy pomiędzy czerwienią wargową, a skórą, są to powody, dla których tak liczne grono kobiet w pewnym momencie swojego życia podejmuje decyzję o przywróceniu młodszego wyglądu ustom.

Jakie wypełniacze są dostępne na rynku?

Podstawowe skojarzenie związane z modelowaniem ust to oczywiście kwas hialuronowy. W rzeczy samej jest to najbardziej popularny wypełniacz. Oczywiście jednak nie jest osamotniony. Istnieją inne wypełniacze, chociażby stałe, lecz ja osobiście nie jestem ich zwolenniczką, ponieważ zawsze istnieje możliwość, że coś pójdzie nie po naszej myśli, a tego już nie będzie można poprawić. Usta mogą być ponadto wypełnione przy pomocy własnej tkanki tłuszczowej, ale ten sposób również nie ma u mnie orędowniczki. Decydując się na wykonanie zabiegu nie posiadamy pewności, w którym miejscu tkanka się wchłonie, dlatego trudno wykonać taki zabieg, że rezultat będzie równy i estetyczny. Najlepiej w takiej sytuacji postawić na kwas hialuronowy, cechujący się średnią gęstością.

Jakich zmian można dokonać?

Dzięki zabiegowi modelowania ust można doprowadzić do:

Powiększenia ust

Lekkiego wywinięcia ust

Odtworzenia granicy pomiędzy skórą, a czerwienią

Wyrównania asymetrii

Przywrócenia proporcji

Uniesienia kącików

Sama jestem zwolenniczką zasady, że lepiej zrobić mniej aniżeli doprowadzić do zbyt nadmiernej przesady, ponieważ wynikiem tego będzie nienaturalny wygląd. Dlatego w przypadkach, gdy pacjentki same chcą sporych zmian to staram się im zaproponować rozłożenie to na kilka zabiegów. Zanim dojdzie do zabiegu dokładnie analizuje jak wygląda twarz pacjentki z przodu oraz z profilu, ponieważ usta są układem przestrzennym i muszą prezentować się estetycznie ze wszystkich stron.

Czy zabieg boli?

Usta mają to do siebie, że są mocno unerwione i unaczynione, więc aby wykonać taki zabieg trzeba będzie zdecydować się na znieczulenie. Zwłaszcza, że modelowanie ust z reguły wymaga zastosowania kilkunastu wkłuć. Znieczulenie może być nasiękowe. W takiej sytuacji wbijana jest igła od strony jamy ustnej. Mimo tego, że jest to naprawdę bardzo skuteczne to jednak sama nie jestem zwolenniczką tego, ponieważ nierzadko zdarzają się sytuacje porażenia mięśniowego i w takich momentach uzyskanie doskonałego efektu jest bardzo kłopotliwe. W swej praktyce bardzo często używam kremu znieczulającego, który jest bardziej efektywny niż wszystkim znana Emla i cechuje się o wiele szybszym działanie. Po około tygodniu po zabiegu usta będą nieco obrzęknięte i będą wyglądać na większe, niżeli ostatecznie będą. Ostateczny rezultat będzie widoczny po blisko dwóch tygodniach.

Czy warto decydować się na poważne zmiany?

Można zdecydować się na mikrozabiegi, które będą powodowały mikrozmiany, które mimo wszystko będą miały naprawdę wielki wpływ na to w jaki sposób będzie dana osoba postrzegana. Będzie wydawało się, że nic się nie zmieniło, ponieważ na pierwszy rzut oka nie będzie można stwierdzić co się stało, a mimo wszystko dana osoba będzie wyglądać o wiele młodziej, szczęśliwiej i na taką, która ma znacznie pozytywniejsze nastawianie do życia. Modelowanie ust należy właśnie do grona tychże zabiegów. Zdarzają się sytuacje, że będzie w zupełności wystarczyło jeżeli pacjent zdecyduje się na podniesienie kącika ust, delikatne poprawienie konturów czy gdy postanowi lekko zmienić ich kształt, aby jego twarz była pełna uroku i pewności siebie. Ponadto trzeba oczywiście pamiętać, że niezwykle istotną kwestią jest tutaj to, że postawa danej kobiety musi cechować się tym, iż nie będzie przeszkadzał jej fakt, że mimo wszystko po zabiegu nie będzie specjalnie nic widać, ponieważ zafundowanie sobie wielkich ust, które wyglądają tak jakby zostały ugryzione przez jadowitego węża to całkowicie co innego.

Niestety większość kobiet ma to do siebie, że za wszelką cenę chcą, aby coś było widoczne. Z zabiegu na zabieg stają się one coraz pełniejsze i po kilku zabiegach przestają wyglądać naturalnie, a zaczynają czasem nawet kuriozalnie, ale im to nie przeszkadza. Wiadomym jest fakt, że każdy posiada odmienny gust, a przecież chodzi i tak o to, aby to dana kobieta była zadowolona z zabiegu, jednak ja osobiście nie jestem zwolenniczką takich wielkich zmian, które nie wyglądają zbyt naturalnie, ponieważ moim zdaniem medycyna estetyczna nie polega na tym, że wstrzykuje się jak najwięcej wypełniacza, a później chodzi się z czymś co przypomina obrzęk na ustach.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.