Press enter to see results or esc to cancel.

Jak wygląda zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego? cz. 2

Na samym początku z żyły pacjenta pobieranych jest około 20 mililitrów krwi. W następnym kroku krew umieszczana jest w specjalnego rodzaju probówce i zostaje ona odwirowana. Z tego względu, że składniki, które znajdują się w krwi posiadają różny ciężar, podczas odwirowania ma się do czynienia z rozwarstwieniem, czyli czerwone krwinki, które są cięższe padają na dno. Gdy odwirowanie się zakończy, lekarz pobiera tę część płynu, w której znajdują się płytki krwi. Posiada on żółty kolor. Pojęcie osocza bogatopłytkowego wzięło się z tego względu, że po tym jak nastąpi odwirowanie, stężenie płytek krwi w osoczu jest niezwykle wysokie.

Podczas ostrzykiwania, stosowana jest technika mezoterapii. Inaczej mówiąc, płyn podaje się przy pomocy igły w sposób powierzchniowe w skórę. Zanim dojdzie do wstrzyknięcia miejsce ma aktywacja płytek krwi, jednak nie każdy lekarz podejmuje się czegoś takiego i niektórzy twierdzą, że nie ma to sensu i w zupełności wystarczy samo ukłucie i wstrzyknięcie.

Czas takiego zabiegu wynosi około 15 minut. Osocze musi być podane jak najszybciej, w innym razie stanie się nieaktywne. Najczęściej ostrzykuje się twarz, szyje, dekolt i dłonie. Z tego względu, że szyja stanowi problem dla wielu kobiet, a nie każdy zabieg może być na niej wykonany to warto mieć świadomość, że takowy zabieg istnieje, ponieważ mało jest tak skutecznych zabiegów na ten element ludzkiego ciała.

A może zabieg kompleksowy?

Mezoterapia z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego może być stosowana całkowicie osobno. Ciekawe efekty można już zauważyć po zastosowaniu 3/5 zabiegów, z odstępami co 2/3 tygodnie. Najbardziej na ten zabieg powinny zwrócić osoby, mające po 20, czy 30 lat.

Ponadto jest to zabieg, który prezentuje się świetnie jako metoda, której celem jest przygotowanie skóry do wielu innych zabiegów. To właśnie dzięki temu zabiegowi można doprowadzić do tego, że komórki skóry będą o wiele lepiej współpracowały, a po wykonaniu zabiegu efektywniej się regenerowały.

Im ktoś jest starszy tym bardziej powinien zastanowić się nad tym zabiegiem, ponieważ tkanka będzie o wiele wolniej się regenerować u takiej osoby. Rezultaty więc mogą okazać się naprawdę niesamowite. Oczywiście istnieje możliwość wykonania samego zabiegu przy pomocy lasera frakcyjnego i też otrzyma się świetny efekt odmładzający. Jeżeli jednak ktoś nie narzeka się na brak funduszy to powinno się zastanowić nad połączeniem dwóch zabiegów, czyli lasera frakcyjnego i osocza bogatopłytkowego. W takiej sytuacji czas regeneracji komórek i gojenia się będzie znacznie szybszy.

Połączenie tych dwóch zabiegów, może prezentować się w sposób następujący:

Tydzień przed dokonaniem zabiegu z zastosowaniem lasera frakcyjnego i dzień przed podaje się osocze

Wykonuje się zabieg z zastosowaniem lasera i po wykonaniu go znowu podaje się osocze. W takiej sytuacji nie trzeba nawet stosować igieł, gdyż skóra i tak posiada dużo dziurek, które wykonał laser.

Osocze bogatopłytkowe spisuje się ponadto świetnie jako zabieg przy świeżych rozstępach, zanim zacznie wykonywać się właściwą kuracje z zastosowaniem RF mikroigłowej. Warto też odnotować, że jest to zabieg, który doskonale się prezentuje podczas ciężko gojących się ran, czy też w przypadku leczenie blizn. Co ciekawe odnotowuje się też niesamowite efekty w przypadku terapii na wypadanie włosów.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jakie osocze bogatopłytkowe niesie ze sobą możliwości, a te możliwości są zawsze w nas.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.