Press enter to see results or esc to cancel.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego

Coraz więcej osób interesuje się zabiegiem osocza bogatopłytkowego zwanego inaczej zabiegiem regeneris. Ta wielka moda na to trwa od kilku lat, jednak mało kto zdaje sobie tak naprawdę sprawę, że stosuje się ten zabieg od przeszło dwudziestu już lat, jednak najczęściej w innych dziedzinach medycyny, chociażby w przypadku leczeniu ran, które ciężko się goją oraz w przypadku chirurgii szczękowo-twarzowej.

Potwierdzona skuteczność zabiegów

Ciekawą kwestią, która wyróżnia ten zabieg na tle innych jest fakt, że cechuje go to, iż jako jeden z nielicznych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej posiada skuteczność, która została potwierdzona przy pomocy badań naukowych. Zapewne wiele osób może to zaszokować, ponieważ przecież mogłoby się zdawać, że w zasadzie wszystkie zabiegi, które są stosowane w takich klinikach powinny posiadać odpowiednie badania i być potwierdzone, jednak prawda jest taka, że tak nie jest. Większość zabiegów nie posiada zbyt wiarygodnych badań naukowych, chociażby nie ma badań, które by jasno udowadniały skuteczność kwasu hialuronowego i jego działanie na ludziach. Tak samo ma się sytuacja w przypadku wielu urządzeń, które mają doprowadzić do tego, że zredukowana zostanie tkanka tłuszczowa na danym obszarze ciała, większość z tych zabiegów nie posiada badań, albo posiada takie, które zostały wykonane niewielkiej grupie ludzi, więc są niewiarygodne. W przypadku osocza bogatopłytkowego jest całkowicie inaczej i wyróżnia się ono na tym tle bardzo pozytywnie, ponieważ jego działanie zostało udokumentowane dosyć poważnie.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg, w którym używa się osocza bogatopłytkowego należy do grona jednych z najbardziej bezpiecznych zabiegów. Osocze cechuje się tym, iż nie niesie za sobą żadnego rodzaju efektów ubocznych, nie może ani zaszkodzić, ani uczulić, ponieważ człowiek w takiej sytuacji korzysta z tego co wytworzył organizm i nie wstrzykuje się niczego z zewnątrz, co jest dla niego obce. Można powiedzieć, ze kwas hialuronowy też jest bezpieczny, ponieważ jest biozgodny. Oczywiście, że jest biozgodny, ale wytwarzają go bakterie, a nie organizm człowieka, to jest różnica. Tak samo jest w przypadku kwasu l-polimlekowy, w zasadzie można by było powiedzieć, że jest to metoda naturalne, ponieważ polega na stymulowaniu komórek, do produkowania kolagenu, jednak też trzeba zwrócić uwagę na to, że potrzeba tutaj wstrzyknąć preparat z zewnątrz. Jeśli zaś chodzi o osocze bogatopłytkowe to tutaj wstrzykuje się tylko to co pochodzi z naszego organizmu, a dokładniej to co pochodzi z krwi.

Co w nim?

Podstawowymi elementami krwi jest płynne osocze oraz komórki, które w nim się znajdują, czyli czerwone i białe krwinki oraz płytki krwi. Podczas zabiegu przy użyciu osocza bogatopłytkowego używa się tylko odwirowanej części krwi, półprzezroczystej, która może się pochwalić żółtym zabarwieniem i brakiem czerwonych krwinek. Znaleźć za to można tam bardzo dużą ilość płytek i nie tylko będzie można doszukać się ich w samym podawanym preparacie, ponieważ przez bardzo długi czas później będą one stymulowały swoje powstawanie. Co ciekawe zdarzają się również takie sytuacje, że niektóre osoby zamiast zdecydować się na wyrzucenie odwirowanych czerwonych krwinek postanawiają rozsmarować je sobie na twarzy.

W taki sposób przez pewien czas, Kim Kardashian wzbudzała kontrowersję, ponieważ w mediach można była doszukać się informacji, iż kobieta ostrzykuje się przy pomocy własnej krwi. Prawda jest jednak taka, że ostrzykuje się twarz przy pomocy osocza, a mimo tego i tak w mediach można było zobaczyć często jej zdjęcie, na której ma twarz we krwi.

Zapewne dużo osób zastanawia się dlaczego w ogóle jest potrzeba odwirowywania krwi przed podaniem jej. Przede wszystkim podczas tego zabiegu nie ma potrzeby stosować czerwonych krwinek, gdyż niczego one nie dają, a ponadto istnieje ryzyko wystąpienia zakrzepu. Gdyby doszło do takiej sytuacji ciężko byłoby wstrzyknąć krew, bądź co gorsza zaczęłyby pod skórą powstawać czerwone, mało estetyczne strupki. Ponadto po odwirowaniu posiada się wysokie stężenie płytek krwi, a to samo w sobie działa w sposób stymulujący na skórę.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.