Press enter to see results or esc to cancel.

Jak wymodelować sylwetkę?

Wiosna jest porą, w której coraz więcej kobiet przypomina sobie, iż niedługo jest lato, więc starają się one wziąć za siebie jak najszybciej się tylko da, stawiając nacisk na zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę. Plusem jest jednak to, że coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę, że jeżeli hodowały swoją tkankę tłuszczową bardzo długo przez całą jesień oraz zimę to nie można jej zlikwidować przy pomocy jednego zabiegu.

Obojętnie gdzie mieszkasz i obojętnie ile masz lat to jeżeli chcesz ustalić plan działania, dzięki któremu Twoja skóra będzie się świetnie prezentowała warto, abyś uwzględniła kilka istotnych kwestii, czyli:

Planuj z miesięcznym wyprzedzeniem – Jeżeli chcesz świetnie wyglądać to zaplanuj sobie minimum 10 zabiegów, każdy po 2/3 razy na tydzień.

Poszukaj gabinetu z wieloma urządzeniami – Ponieważ tylko w taki sposób będziesz w stanie zagwarantować sobie możliwość dobierania optymalnej terapii, bądź dokonania zmiany w trakcie serii zabiegów.

Nie staraj się pokonać lekarza swoją wiedzą – Jeżeli idziesz do specjalisty to pozwól mu działać, nie wtrącaj się nadto, zaufaj mu, przecież on od tego jest żeby Ci pomóc. Bądź z nim w ciągłym kontakcie i porozmawiaj z nim, analizując ten problem.

Pamiętaj, że wiosna jest idealną porą roku na rower – Tak samo jak na spacery, bieganie, czy wiele innych aktywności fizycznych, o których w okresie lata bardzo dużo osób zapomina, a są one niezbędne, aby Wasze ciało mogło funkcjonować w sposób prawidłowy.

Postaraj się również pamiętać, że klinika medycyny estetycznej nie jest miejscem, do którego chodzi się w celu schudnięcia, ponieważ tą kwestią zajmują się dietetycy i trenerzy personalni. W klinice lekarz może jedynie pomóc pacjentce w zrzuceniu wagi, modelując jej sylwetkę oraz ujędrniając skórę. sposoby działania powinny być dobierane zależne od tego, co w tym przypadku jest największym problemem, a może być to zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej, cellulit czy zwisająca skóra.

Różne sposoby nieinwazyjnych zabiegów, które pozwolą Wam wymodelować sylwetki:

Jeżeli borykacie się z niewielką wiotkością tkanki i małymi defektami skóry powinniście zdecydować się na zastosowanie serii zabiegów z zakresu endermologii. W skórze oraz tkance podskórnej, która poddana zostanie masażowi mechanicznemu połączonemu z podciśnieniem warto zwiększyć ukrwienie, poprawić przepływ chłonki oraz metabolizm. Możecie wykonać endermologię tradycyjną, bądź endermologię 3w1, czyli wybierając urzędzenie, które poza samą funkcją podciśnienia będzie posiadało również laser, bądź radiofrekwencję.

W sytuacji gdy borykacie się z większą wiotkością skóry i problemem cellulitu i miejscowego otłuszczenia to warto zdecydować się na połączenie endermologii z zabiegiem RF oraz można też zdecydować się na zastosowanie zimnego lasera. Radiofrekwencja będzie mocno rozgrzewała, a przy tym napinała skórę. Warto tez pamiętać, że podgrzewanie tkanki jest również w stanie poprawić metabolizm i tym sposobem również wspomaga się pozbywanie zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej. Jeśli zaś chodzi o zimny laser to oddziałuje on w sposób bardzo korzystny na komórki tłuszczowe, dzięki czemu wspomaga tym samym procesy związane z uwalnianiem nagromadzonego w nich tłuszczu.

Jeżeli podstawowym problemem z jakim się borykacie jest tkanka tłuszczowa, a chodzi tutaj głownie o niewielkie nadmiary jej, a nie o otyłość, to w przypadku nóg oraz brzucha najlepiej zastosować lipolizę kawitacyjną, bądź zimny laser wspomagany ćwiczeniami, zaś na zwalczenie uciążliwych boczków warto zastosować kriolipolizę. Tego typu zabiegi powinny zostać połączone z endermologią trzy w jednym.

W sytuacji, gdy ma się jędrną skórę, jednak borykacie się z problemem cellulitu to najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie karboksyterapii, która polega na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla. Dodatkowo warto wspomóc tę metody przy użyciu klasycznej endermologii, bądź tej trzy w jednym.

Trzeba jednak mieć w pełni tę świadomość, że krokiem podstawowym do tego, aby móc wymodelować sylwetkę jest wpierw przeanalizowanie wraz ze specjalistą całej kwestii w klinice i na podstawie tej analizy wybrać odpowiedni cykl zabiegowy. Po wykonaniu zabiegu dobrze jest zastanowić nad tym w jaki sposób przy pomocy regularnych zabiegów można by było podtrzymać ten rezultat.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.