Press enter to see results or esc to cancel.

Co warto wiedzieć o odmładzaniu przy pomocy RF mikroigłowej?

Sama jestem posiadaczką tego typu urządzenia już od ponad roku i mogę jasno twierdzić po tym czasie, że uważam, iż w dzisiejszych czasach radiofrekwencja mikroigłowa jest jedną z najlepszych rzeczy, które przytrafiły się medycynie estetycznej od naprawdę dawna. Współczesne kobiety mogą się naprawdę cieszyć, że urodziły się w takich czasach, a nie innych. Osobiście interesuje mnie jedna kwestia, a dokładniej to kiedy ta metoda zyska na takiej popularności, że specjaliści z zakresu medycyny estetycznej zaczną wprowadzać tę metodę do powszechnego użytku i kiedy będzie można zobaczyć ją w każdym gabinecie.

RF mikroigłowa posiada naprawdę multum możliwości użytkowania. Najbardziej popularny zabieg polega na odmładzaniu oraz usuwaniu rozstępów i blizn zanikowych. W dzisiejszym wpisie postaram się jednak pomówić bardziej o kwestii związanej z samym odłamaniem twarzy, gdyż wydaje mi się to w zasadzie, że aktualnie jest to temat, który będzie w stanie zaciekawić największe grono ludzi.

Synergia to podstawa – Jak to działa?

W bardzo wielu terapiach, które mają na celu wyeliminowanie jakiegoś problemu natury estetycznej bardzo często lekarze odnoszą się do synergii i wiedzą, że to właśnie ona jest kwestią wręcz fundamentalną, o której warto przede wszystkim pamiętać, a to z tego względu, że połączone siły kilku zabiegów są o wiele efektywniejsze, niż zastosowanie pojedynczego zabiegu. W tym przypadku jest wręcz identyczne. Radiofrekwencja mikroigłowa jest połączaniem dwóch zabiegów, czyli radiofrekwencji i mikronakłuwania, które są znane od naprawdę długiego czasu?

Radiofrekwencja to inaczej fale elektromagnetyczne, które cechują się tym, że maja częstotliwość taką samą jak fale radiowe, dzięki czemu można ogrzać skórę właściwą. W takiej sytuacji dochodzi do szoku termicznego, który doprowadza do tego, że wzbudzane są procesy regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej. Dlatego też dzięki podgrzaniu istnieje możliwość sztucznego wywołania procesów odnowy skóry właściwej, zaś jeżeli chodzi o rezultaty to otrzymuje się jędrniejszą i zdecydowanie bardziej elastyczną skórę. Niezwykle istotną kwestią jest fakt, aby utrzymać temperaturę na poziomie 45-60 stopni i dotrzeć z nią stosunkowo głęboko. Jeżeli będzie to niższa temperatura to nie zostaną uruchomione odpowiednie procesy regeneracyjne, a jeżeli będzie ona za wysoka to tkanki się zwyczajnie zwęglą.

Jeśli zaś chodzi o mikronakłuwania to jest ot zabieg, w który zwyczajnie wykorzystywany jest wałek wyposażony w mikroigły, które są w stanie mechanicznie pobudzać skórę. Tego typu działanie polegające na uszkodzeniach mechanicznych również świetnie wpływa na stymulowanie procesów naprawczych.

Czym jest RF mikroigłowa?

RF mikroigłowa jest zabiegiem, który jest w zasadzie połączeniem mikronakłuwania i radiofrekwencji. Dzięki temu można było stworzyć urządzeni do frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej, które posiada głowicę, w której można znaleźć 25 mikroigieł, które po tym jak zostaną wkłute na głębokość od 0,5 do 3,5 milimetra zostaną podgrzane na całej długości. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w ten właśnie sposób podgrzewa się nie tylko sam naskórek, a co najważniejsze jego warstwy. Standardowa radiofrekwencja posiada bardzo duży problem z tą kwestią. Żeby móc podgrzać głębsze warstwy trzeba było doprowadzić do mocnego przegrzania powierzchni skóry, mimo tego że stosowane jest chłodzenia, ponadto o wiele trudniej jest uzyskać takie samo podgrzanie na całej głębokości. W przypadku radiofrekwencji mikroigłowej wiadomo z jaką temperaturą się tutaj ma do czynienia. Dlatego taki zabieg jest tutaj bardzo efekty, a przy tym niesamowicie bezpieczny i precyzyjny.

Radiofrekwencja mikroigłowa czy laser frakcyjny?

Sama jestem zdania, że laser frakcyjny jest naprawdę świetny i według mnie nie ma niczego lepszego. Tylko, że jest pewna kwestia, która go ogranicza, a jest to nic innego, niżeli to, że taki zabieg ma ograniczenie związane z porami roku. Może on być wykonywany tylko na przestrzeni od jesieni do wiosny, ponieważ później promieniowanie jest za mocne. Dlatego też RF mikroigłowa pod tym względem wygrywa, ponieważ może być ona użytkowana przez cały rok, a jest to naprawdę niezwykłą kwestia, zwłaszcza że okres rekonwalescencji jest o połowę krótszy. Trzeba jednak mieć tę świadomość, że RF mikroigłowa ma to do siebie, że nie jest w stanie dać takiego niesamowitego efektu złuszczania skóry, który można otrzymać dzięki laserowi frakcyjnemu CO2, ponieważ to on daje tylko efekt idealnie świeżej, odmłodzonej skóry. Oczywiście warto pamiętać, że oba zabiegi mogą zostać ze sobą połączone, chociażby ja osobiście stosuję te zabiegi razem podczas usuwania blizn. Początkowo używam lasera frakcyjnego, zaś na koniec rf mikroigłową.

Czego się można spodziewać po zabiegu?

Rezultaty, które można dostrzec po zabiegu RF mikroigłowej mogą zostać podzielone w zasadzie na dwie kwestie, czyli efekty, które widać natychmiastowo po zabiegu oraz te, które dopiero będą widocznie po jakimś czasie. Od razu po zabiegu będzie miało miejsce obkurczanie się włókien kolagenowych, w wyniku czego skóra będzie o wiele mniej napięta niż kiedykolwiek. Najbardziej istotną kwestią w tym wszystkim jest jednak to co ma miejsce kilka tygodni po zastosowaniu zabiegu. To właśnie wtedy można dostrzec stymulacje związaną z pojawianiem się nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien i budowania pomiędzy nimi nowych wiązań. W takiej sytuacji skóra zyskuje na jędrności i sprężystości. Po tym jak kolagen zostanie odbudowany wypełnieniu ulegają drobne zmarszczki szyi, dekoltu i twarzy. Tego typu metoda jest w stanie dać naprawdę niesamowite efekty podczas usuwania zmarszczek, które mają miejsce w okolicach oczu, ale również podczas podnoszenia skóry i po tym jak zostanie poprawiona elastyczność.

Efekt RF mikroigłowej można w pełni zauważyć dopiero po blisko trzech miesiącach jak minie zabieg. Jeżeli zależy Wam na tym, aby efekt zabiegu był naprawdę jak najefektywniejszy to osobiście mogę Wam polecić, abyście zastosowali trzy zabiegi, z miesięcznymi odstępami. Wtedy Wasza skóra twarzy będzie prezentować się o niebo lepiej.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.