Press enter to see results or esc to cancel.

Z jakimi problemami natury estetycznej borykają się mężczyźni?

Rozstępy na plecach, problem z nadpotliwością, skrzywione i żółte żeby, brzydkie blizny po trądziku czy zbyt duże owłosienie. Niedoskonałości związane z urodą, które generują kompleksy to nie tylko domena kobieta, chociaż trzeba mieć świadomość, że mężczyźni cały czas stanowią mniejszość w gabinetach medycyny estetyczne to jednak cały czas jestem w stanie zauważyć, że mężczyzn z roku na rok przybywa. Dużo mężczyzn jednak boi się uczęszczać na wizytę do takich gabinetów, a to zapewne dlatego, że większości wydaje się, iż im nie przystoi, jednak medycyna estetyczna to nie chirurgia plastyczna, więc jedynie co się tutaj robi to przywraca skórze jej dawny blask, który jakoś zatraciła. W takim razie z czym mężczyźni powinni przychodzić do gabinetów medycyny estetycznej?

Blizny potrądzikowe

Trądzik jest problemem, który jest w stanie dotknąć każdego i to obojętnie czy jest się kobietom czy mężczyzną. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji będzie zdecydowanie się na zastosowanie lasera frakcyjne, bądź rf mikroigłowej, albo jeszcze lepiej na obie tego typu metody. Dzięki laserowi frakcyjnemu, przy pomocy światła, które ma swoją określoną długość będzie można kontrolowanie i celowo uszkodzić komórki skóry, a jest to niezbędne do tego, aby przeprowadzić zabieg odbudowy. Jeżeli zaś chodzi o radiofrekwencje mikroigłową to ma ona to do siebie, że polega na nakłuwaniu skóry przy pomocy niewielkich igiełek i dzięki falom radiowym podgrzewa się ją. Taki zabieg będzie w stanie dodatkowo stymulować skórę do tego, aby mogła poddać się intensywnej regeneracji.

Tatuaże

Jeżeli jesteś mężczyzną i borykasz się z problemem tatuażu, który już dawno stracił na jakości i nie prezentuje się tak estetycznie jak kiedyś, to powinieneś przemyśleć to czy nie dobrym pomysłem byłoby pozbycie się go raz na zawsze. Musisz pamiętać, że nie będzie to należało do najprzyjemniejszych doznań w Twoim życiu. Laser Q-Switch jest niezwykle mocnym laserem, który jest w stanie wysyłać niezwykle krótkie impulsy świetlne i cechować się wielką energią, a co za tym idzie istnieje możliwość usunięcia barwnika.

Nadmiar owłosienia

Oczywiście każdy mężczyzna chciałby mieć bujne i gęste włosy na głowie, gdyż łysienie nie należy do zbyt przyjemnych kwestii. Istnieją jednak tacy mężczyźni, którzy borykają się z nadmiarem owłosienia i jest to dla nich naprawdę spory problem, ponieważ znajduje się ono głównie na plecach, a w takiej sytuacji żadna golarka, czy maszynka nie pomoże. Najlepszym wyjściem będzie postawienie na foto depilację. Dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na zabieg e-light, który może zostać wykonany przy zastosowaniu urządzenia IPL, który posiada wbudowaną radiofrekwencję, dzięki czemu pacjent pozbędzie się nie tylko ciemnych włosów, ale również tych jaśniejszych, a tego nie można byłoby dokonać, gdyby wybrano zwykły laser.

Podkrążone oczy, brak jedności i bruzdy

Żaden człowiek, obojętnie czy to mężczyzna, czy kobieta nie powinien borykać się z problemem zmęczonej twarzy, głębokimi bruzdami czy zmarszczkami, a to z tego względu, że przecież wygląd człowieka to tak naprawdę jego wizytówka. Jeśli komuś zależy na udanym życiu biznesowym czy na towarzyskim to musi wyglądać rześko i młodo, a nie tak jakby zaraz miał trafić do grobu. W tym przypadku warto zastanowić się nad zastosowaniem wypełniaczy, które mogą zostać wstrzyknięte w skórę, dzięki czemu powiększą jej objętość i wypełnią zmarszczki, poprawiając tym samym rysy twarzy. Najczęściej stosuje się w takiej sytuacji kwas hialuronowy. Świetnie sprawuje się również kwas polimlekowy. Efekty po tym jak poda się kwas hialuronowy są błyskawiczne, zaś po kwasie polimlekowym trzeba poczekać kilka tygodni, jednak w tym drugim przypadku efekt utrzymuje się dłużej.

Nadpotliwość

Zapewne nie każdy chciałby w to uwierzyć, ale istnieją tacy mężczyźni, którzy borykają się cały czas z problemem mokrych dłoni, a to jest w stanie ich dyskwalifikować w wielu sytuacjach. Dobrym pomysłem, aby pozbyć się tego problemu będzie zastosowaniu toksyny botulinowej, która świetnie razi sobie nie tylko ze zmarszczkami. Takową substancję wstrzykuje w pachy, stopy o raz dłonie. W przypadku dłoni i stóp może być to zabieg dosyć bolesne, ale dzięki temu skóra będzie sucha nawet do 8 miesięcy, więc może i warto?

Rozstępy

Rozstępy nie należą do grona kobiecych problemów. Sporo mężczyzn, którzy kiedykolwiek trenowali na siłowni zdają sobie sprawę, że w momencie, gdy przybierają w znaczny sposób na masie mięśniowej mogą się pojawiać rozstępy, ponieważ skóra nie nadąża za rozciąganiem. W takiej sytuacji dobrze jest zastosowanie laser frakcyjny, bądź rf igłowej. Rozstępy w zasadzie są przerwanymi włóknami kolagenowymi. Jeżeli są one świeże to odpowiedni będzie laser frakcyjny, zaś na rozstępy, z którymi borykacie się od dawna trzeba będzie zastosować radiofrekwencję igłową.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.