Press enter to see results or esc to cancel.

Sposoby, dzięki którym poprawisz swoją urodę cz. 2

W poprzednim wpisie zagłębiłam się w temat dotyczący nieco kwestii ogólnych związanych z medycyną estetyczną i tym z czym jest ona sobie w stanie poradzić. Aktualnie chciałabym przejść do opisania kilku podstawowych metod działania, które używane są w przypadku gabinetów medycyny estetycznej, a są to:

Zmuszenie organizmu do regeneracji – Organizm sam w sobie posiada naprawdę niesamowite pokłady energii, które są przeznaczane na regenerację. Jeżeli dojdzie do jakiegoś skaleczenia czy zranienia to rana zagoi się w sposób samoistny i zazwyczaj dzieje się to w taki sposób, że po wszystkim nie jest się w stanie zauważyć żadnego śladu. Te same mechanizmy są wykorzystywane w przypadku medycyny estetycznej, która to w sposób kontrolowany jest w stanie doprowadzić do zniszczenia komórki czy też fragmentów tkanki w zasadzie tylko po to, aby można było doprowadzić do wywołania procesów regeneracyjny. W tenże sposób funkcjonują właśnie laser frakcyjne, RF mikroigłowa, czy różnego rodzaju peelingi, które mają na celu zniszczenie tkanki, która jest mało estetyczna, dzięki czemu można odtworzyć młodszą, zdrowszą i mieniącą się odpowiednią strukturą.

Trwałe pozbywanie się defektów – W taki o to sposób można pozbyć się chociażby przebarwień. W sposób laserowy jest się w stanie zadziałać na przebarwienia, dzięki czemu doprowadza się do takiego stanu, że fragment skóry, który posiada zbyt dużą ilość barwnika jest zwyczajne niszczony. Ta metoda jest również użytkowana podczas zamykania naczynek, usuwania znamion, pozbywania się tatuaży czy też podczas laserowej depilacji.

Ukrywanie – Czyli nic innego jak odpowiednie zakrywanie problemu. Mogłoby się wydawać, że nie należy to do zbyt dobrych i popularnych metod, a prawda jest taka, że jest całkowicie odwrotnie. Sytuacja staje się o wiele jaśniejsza w momencie, gdy dana osoba zda sobie sprawę z tego, że takim typowym preparatem do maskowania problemów mogą być chociażby wypełniacze. Jeżeli macie problem z bruzdą nosowo-wargową i chcecie się jej pozbyć to wystarczy zastosować kwas hialuronowy, aby problem na pewien czas zniknął. Bruzdy są w stanie powstać na wskutek tego, że skóra policzków może opaść i zatrzymać się na linii tejże bruzdy. Jeżeli chce się tutaj zadziałać na przyczynę, trzeba by było działać odpowiednio wyżej, poprzez podniesienie jej, ponieważ zwalczanie objawu będzie tutaj nieco jak walka z wiatrakami.

Zwalczanie ubytków – W tej sytuacji zastępuje się zaniki i ubytki tkanek poprzez umieszczenie w ich miejscu odpowiedniego implantu, chociażby kwasu hialuronowego, bądź też substancji, która jest w stanie silnie stymulować odtworzenie własnej tkanki w obrębie ubytku jak chociażby kwasu polimlekowego. Za przykład może tutaj posłużyć niwelowanie doliny łez, bądź też zapadniętych skroni.

Biostymulacja – W tym przypadku najczęściej wykorzystywane są lasery, które posiadają niewielką moc, bądź też używa się światła LED, które jest w stanie stymulować komórki do tego, aby efektywniej pracowały, a to jest w stanie wspomóc proces gojenia, wzmocnić tkankę, dzięki czemu w sposób bezpośredni wpływa się w tym momencie na tym jak pod względem wizualnym się ona prezentuje. Biostymulacja jest bardzo często stosowana po to, aby móc przyśpieszyć proces gojenia, zwalczyć cellulit czy też leczyć trądzik, bądź zredukować tkankę tłuszczową. Metodą biostymulacyjną jest chociażby zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego.

Zmniejszenie aktywności tkanek – W tym przykładzie najbardziej popularnym zabiegiem, jest zabieg z zastosowaniem botoksu. Wystarczy podać niewielką ilość botoksu, aby doprowadzić do selektywnego sparaliżowania mięśni, doprowadzając tym samym do ich rozluźnienia oraz wygładzenia marszczek mimicznych, ponieważ skóra przez ograniczony ruch w danym miejscu zostaje przez pewien okres jakby zatrzymana w czasie.

Masaże – Jest to metoda, która dotyka zarówno medycyny estetycznej, fizjoterapii jak i kosmetologii. Tak samo jak i masaż ręczny czy też masaż mechaniczny są w stanie poprawić funkcjonowanie układu limfatycznego czy krwionośnego, w wyniku czego może poprawić się kondycja skóry. Masaże są w stanie poprawić metabolizm komórek i ułatwić eliminowanie produktów wynikających z pracy metabolizmu.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.