Press enter to see results or esc to cancel.

Sposoby, dzięki którym poprawisz swoją urodę

Medycyna estetyczna i walka z problemami urodowymi wynikającymi z procesów starzenia bardzo często wielu osobom jednoznacznie kojarzy się z kwasem hialuronowym, albo botoksem. Prawda jest jednak taka, że jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, iż występuję tutaj naprawdę różnorodne zabiegi to medycyna estetyczna należy do jednych z najbardziej zróżnicowanych pod tym względem gałęzi medycyny.

Wystarczy, że wszystkie uświadomimy sobie jedną rzecz, że jest to dziedzina, która zajmuje się:

Kłopotami związanymi ze skórą, czyli ze stratą jej właściwości, trądzikiem, wiotkością, bliznami, naczynkami, przebarwieniami czy brakiem elastyczności itd.

Kłopotami związanymi z tkanką podskórną, czyli ze zbyt dużą ilością cellulitu oraz komórkami tłuszczowymi

Kłopotami związanymi z naczyniami krwionośnymi

Kłopotami związanymi z uzębieniem, czyli wszystko to co jest związane z działaniem stomatologii, ortodoncji, protetyki ma zarówno wymiar zdrowotny, ale przecież również estetyczny, chyba nie jedna z nas marzyła o pięknym uśmiechu.

Kłopotami związanymi z hormonami, ponieważ to czy uda nam się z nimi uporać może zależeć to czy zabieg z zakresu medycyny estetycznej się powiedzie czy też nie, ponieważ pojawią się pewne powikłania, na które nie będzie miało się wpływu

Problemami związanymi z kształtem ciała, czyli chociażby asymetria nosa, ust, twarzy, czy opadająca skóra itd.

Problemami w odżywianiu się, ponieważ często to właśnie one są odpowiedzialne za bezpośredni wpływ na estetykę ciała

Kwestią psychologii, ponieważ to czy człowiek jest w stanie poradzić sobie ze stresem oraz zadbać o odpowiedni poziom samoakceptacji to właśnie będzie miało bardzo duży wpływ na to czy po zabiegu będzie w stanie zaakceptować swój nowy wygląd, cieszyć się z niego i pogodzić się z tym, że pozbył się swojego problemu

Medycyna estetyczna jest jednak znacznie bardziej rozbudowaną kwestią w tym zakresie, ponieważ dochodzi tutaj również kwestia depilacji i zyskująca na popularności ginekologia estetyczna.

Dlatego więc jak wszyscy możecie zobaczyć, aby zostać dobrze wyszkolonym lekarzem z zakresu medycyny estetycznej trzeba naprawdę posiadać sporo wiedzy dotyczącej wielu różnorakich zagadnień. Co jakiś czas ponadto w środowisku mają miejsce dyskusje dotyczące tego kto tak naprawdę powinien pracować w medycynie estetycznej. Czy powinien być to dermatolog, chirurg, a może lekarz, który posiada całkowicie inną specjalizację? Tego typu dyskusje są całkowicie nieuzasadnione. Nie istnieje żaden argument, który byłby w stanie przemówić za tym, że zabieg z zastosowaniem lasera frakcyjnego czy mezoterapii osoczem bogatypłytkowym o wiele lepiej będzie poprowadzony przez dermatologa, niżeli internistę czy też stomatologa. Najlepiej tutaj będzie spisywał się lekarz, który jest w stanie zdobyć odpowiednia ilość wiedzy w bardzo szybkim czasie i cały czas będzie na bieżąco ze wszelkimi zagadnieniami dotyczącymi medycyny estetycznej, a ponadto stara się ciągle dokształcać i posiada odpowiedni zasób wiedzy, który daje mu możliwość funkcjonowania na rynku, który został zdominowany przez marketingowe działania firm produkujących sprzęty i preparaty.

Bardzo ciekawą kwestia jest fakt, że medycyna estetyczna jest segmentem medycyny, w której prawie nie stosuje się żadnych leków, a podczas leczenia stosuje się co najwyżej różnego rodzaju preparaty oraz urządzenia, które mają działać miejscowo. Bardzo rzadko podawane są tutaj leki w sposób doustny. Zdarzają się takie sytuacje, że ma się do czynienia z lekami na opryszczkę, albo takimi, które są przeciwzakażeniowe, czyli inaczej mówiąc stosuje się je jako swoistą profilaktykę związaną z leczeniem powikłań. Medycyna estetyczna jest najczęściej umieszczana na pograniczu medycyny oraz sztuki, ponieważ przy wielu różnorakich zabiegach lekarz potrzebuje zmysłu estetycznego, niczym prawdziwy artysta, aby można było doprowadzić do naprawdę wspaniałych rezultatów. Warto również zdawać sobie sprawę chociażby z najprostszych zasad fizyki i posiadać odpowiednią wyobraźnie, dzięki czemu będzie się w stanie przewidzieć, w jaki sposób pewne zabiegi będą w stanie wpłynąć przykładowo na wygląd Waszej twarzy.

Urządzenia oraz zabiegi związane z medycyną estetyczną są w stanie korzystać z mnóstwa rozmaitych sposobów, związanych z oddziaływaniem na tkanki. W momencie, gdy pojmie się to jak różne one są będzie się w stanie dostrzec fakt, że jest ich tak dużo właśnie dlatego, że pacjenci są bardzo różni i każdy z nich zasługuje na odpowiednie, indywidualne podejście.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.