Press enter to see results or esc to cancel.

Jak pozbyć się przebarwień?

Metody usuwania przebarwień należą do nieco skomplikowanych, zwłaszcza, że są to plamy barwnikowe, które nie są zbyt pożądane przez nikogo. W takiej sytuacji postanowiłam, że wypiszę kilka, moim zdaniem najbardziej skutecznych metod, dzięki którym można pozbyć się takich przebarwień oraz kilka takich, które moim zdaniem są w ogóle nieskuteczne i nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego ciągle ktoś je stosuje.

Laser

Należy do najbardziej skutecznych urządzeń, które pomagają w usuwaniu przebarwień. Dzięki temu, że światło jest w stanie rozgrzać komórki barwnikowe, a następnie je uszkodzić, zaczynają być one w sposób powolny wydalane z organizmu człowieka. Po tym jak zabieg zostanie zakończony to początkowo przebarwienia będą ciemniejsze, jednak to tylko chwilowe, ponieważ po dwóch tygodniach nie powinno być po nich śladu. Aby usunąć przebarwienia to najlepiej jest stosować takie lasery, które cechują się zakresem fal od 500 do 532 nm, to właśnie tego typu fale będą najlepiej pochłaniane przez melaninę. Wiele gabinetów kosmetycznych i lekarzy może twierdzić, że laser frakcyjny świetnie się będzie nadawał do tego typu czynności, jednak prawda jest taka, że każda osoba, która orientuje się jak działa takie urządzenie wie, że nie jest on w stanie usunąć przebarwień zbyt efektywnie, a nawet wskutek jego działania mogą pojawiać się nowe, dlatego też bądźcie ostrożni.

Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie wybranie mocnego lasera, który będzie idealnie się nadawał do starcia z trudnymi oraz głębokimi palmami pigmentacyjnymi, czyli lasera Q-Switch. Osobiście jestem jego zwolenniczką od długiego czasu i naprawdę nie jestem w stanie nawet przypomnieć sobie kiedy się na nim zawiodłam. Chociaż wydaje mi się osobiście, że jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie lasera bromkowo-miedziowego, który jest w stanie zwalczyć każde przebarwienie. Osobiście podchodzą do kwestii medycyny estetycznej z dużą dozą ambicji i staram się pomagać takim pacjentom, którym wszyscy już odmówili. W takich sytuacjach laser bromkowo-miedziowy naprawdę jest w stanie zdziałać cuda. Osobiście mogę Wam powiedzieć tyle, że nie jestem w stanie doszukać się, aż tak efektywnego urządzenia na rynku. Oczywistym jest fakt, że istnieje masa dobrych laserów i innych sprzętów, ale jeżeli chodzi o kwestię problematycznych przebarwień takich jak chociażby ostuda to tutaj bije wszystkie inne sprzęty na głowę.

Chemiczny piling

Jest to metoda, która polega na usuwaniu plan pigmentacyjnych, która jest naprawdę bardzo efektywna i działa na zasadzie takiej, że zmiany są usuwane na skutek złuszczania, bądź w sposób enzymatyczny. Najbardziej popularnymi pilingami chemicznymi są Cosmelan, Yellow Peel oraz TCA.

Pierwszy z nich cechuje się tym, że jest w stanie usuwać bardzo szybko niektóre plamy, ponieważ efekty są już zauważalne po pierwszym miesiącu. W gabinecie nakładany jest preparat, który to po raptem 3 od 10 godzin musi zostać w domu zmyty. Następnie nakładany jest specjalny preparat natłuszczający i taki, który jest w stanie wspomagać proces gojenia. Na skutek preparatu skóra złuszcza się przez okres od dwóch do siedmiu dni, a po tym okresie można już wrócić do normalnego życia. Kolejny, czyli kwas TCA jest uważany za jeden z najsilniejszych pilingów chemicznych na rynku, dlatego powinny go stosować tylko i wyłącznie doświadczone w tym fachu. TCA jest najbezpieczniejszy wtedy, gdy lekarz używa go do tego, aby pozbyć się u pacjenta plam starczych i plam na przedramionach i dłoniach. Taki zabieg musi być wykonany kilkukrotnie. Ostatni, czyli Yellow Peel jest dosyć efektywne, a poza samym złuszczeniem działa na skórę w sposób stymulujący.

IPL

Dosyć sporo osób stosuje tę technikę. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że IPL nie jest tak skuteczny jak laser i powinien być tylko używany w przypadku niezwykle powierzchownych zmian. Bardzo często myli się IPL z laserem, jednak trzeba sobie uzmysłowić, że różnica jest naprawdę kolosalna, a to z tego względu, że IPL cechuje się tym, że posiada duży zakres fal świetlnych, z których wyodrębnia się wiązki o pożądanej długości przy pomocy specjalnego filtra, zaś laser to wiązka światła o sprecyzowanej długości fal. IPL cechują się o wiele mniejszą mocą niż laser.

Kremy

Można znaleźć bardzo dużo kremów, które są reklamowane jako produkty, które są w stanie zwalczyć przebarwienia, jednak prawda jest taka, że mimo tego, iż zawierają kwasy AHA i witaminę C to nie są w stanie poradzić sobie z kwestią przebarwień. Są w stanie rozjaśnić szarą skórę, bądź poradzić z małymi, płytkimi plamkami, jednak w przypadku poważnych problemów to nie ma tutaj o czym mówić.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.