Press enter to see results or esc to cancel.

Botoks idealny nie tylko na zmarszczki

Na wielu serwisach informacyjnych można przeczytać naprawdę wiele bardzo niecodziennych teorii jakoby botoks był w stanie wypełniać usta. Prawda jest jednak taka, że nie ma takiej możliwości, ponieważ usta są wypełniane kwasem hialuronowym, a nie botoksem. Jak się okazuje wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jaka jest różnica pomiędzy botoksem, a kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy

Jest to substancja, którą posiada w sobie każdy człowiek i które z wiekiem zwyczajnie zanika z organizmu, dlatego też skóra traci na jędrności i sprężystości, gdyż to właśnie kwas hialuronowy odpowiada za to, żeby skóra była cały czas nawilżona. Dlatego też postanowiono wymyślić, że idealną metodą, która będzie w stanie zahamować proces starzenia będzie uzupełnienie niedoborów przy pomocy kwasu hialuronowego, wstrzykując go głęboko do skóry. Kwas wykorzystywany w tym celu otrzymywany jest na skutek procesów biotechnologicznych i wytwarza się go przy użyciu bakterii. Z tego względu, że jest w taki sposób wytwarzany żyje on w biozgodzie z organizmem człowieka. Jest on wprowadzany do skóry przy użyciu mezoterapii, bądź też jako wypełnienie. Kwas hialuronowy stosowany jest również do tego, aby wypełniać usta.

Botoks

Jest to preparat, który ma całkowicie odmienne działanie, a jego pełna nazwa brzmi toksyna botulina, szerzej znany ludziom jak jad kiełbasiany, czyli coś czym ludzie od wieków się zatruwali, dlatego zaczęli konserwować mięso. Jak się jednako okazuje trucizna w niewielkich ilościach może być również lekarstwem. Toksyna botulinowa jest w stanie porazić mięśnie, na skutek czego twarz wygląda na znacznie gładszą i wypoczętą. Taki stan jest w stanie potrwać co najwyżej pół roku. Co ciekawe do niedawna stosowanie botoksu było jednym z bardziej podstawowych zabiegów medycyny estetycznej. W dzisiejszych czasach już nie jest on tak popularny jak dawniej, ponieważ jest o wiele więcej zabiegów, które są w stanie go zastąpić, albo uzupełnić. Dobrym przykładem są chociażby zmarszczki w okolicach oczu, które mogą być usuwane przy pomocy lasera. Największym plusem botoksu jest fakt, że działa on naprawdę błyskawicznie. Niektóre osoby jednak przesadnie kochają ten preparat i doprowadzają do tego, że ich mimika twarzy przestaje wręcz istnień, jednak tylko na pewien czas.

Kiedy warto stosować botoks?

Zmarszczki poziome na czole

Lwia zmarszczkami

Kurze łapki w okolicach oczu

Zmarszczki pod oczami

W dzisiejszych czasach zabiegi, w których używany jest botoks najczęściej ograniczają się tylko do 30% twarzy, czyli tylko do przestrzeni czoła i okolic oczu. Oczywiście toksyna botulinowa jest również używana w sytuacji, gdy ma się do czynienia ze zmarszczkami palacza, czyli niewielkimi zmarszczkami, które otaczają usta, trzeba zdawać sobie jednak sprawę, że może doprowadzić to do niezbyt miłych konsekwencji, czyli pacjent po zabiegu zwyczajnie nie będzie w stanie się dobrze porozumiewań i będzie musiał pić przez słomkę, dlatego też w dzisiejszych czasach botoks rzadko kiedy jest używany do tego typu sytuacji.

Niecodzienne użycie botoksu

Botoks nie został wynaleziony tylko po to, aby używać go do medycyny estetycznej, w zasadzie to był jedynie skutek uboczny. Tak naprawdę zanim trafił do licznych gabinetów i kobiety zaczęły się nim zachwycać używano go głównie w chorobach neurologicznych. W dzisiejszych czasach botoks również jest świetny w leczeniu wielu problemów, które nie muszą być od razu powiązane z wyglądem, a są to chociażby:

Migrena – Jeżeli botoks zostanie podany domięśniowo w twarz i głowę to w sposób znaczący będzie w stanie ograniczyć napady silnej migreny.

Nadpotliwość – Bardzo duże grono osób, które cierpi na problemy z nadpotliwością może odnaleźć w botoksie naprawdę coś zbawiennego, ponieważ przez pół roku nie będą musieli borykać się z tym problemem. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że sam zabieg nie należy do zbyt przyjemnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o dłonie i stopy, gdyż w tym okolicach będzie bolało najbardziej.

Bruksizm – Inaczej mówiąc zgrzytanie zębami. Jest to coś co doprowadza mnóstwo ludzi wręcz do szaleństwa, a poza tym może to skutkować wieloma innymi konsekwencjami. W takim przypadku botoks może poradzić sobie z tym problemem, gdy podany zostanie w mięśnie żwacze.

Dziąsłowy uśmiech – Jest to problem natury estetycznej, który polega na tym, że podczas uśmiechania się, za bardzo odsłaniane są dziąsła. Istnieją dwa rozwiązania tego problemu, pierwszy jest taki, że ktoś zwyczajnie przestanie się uśmiechać, zaś drugi to właśnie zastosowanie botoksu. Jeżeli ciągle chcecie się uśmiechać to powinniście o tym pomyśleć.

Dystonie i spastyczność mięśni – Dzięki zastosowaniu botoksu można w świetny sposób porazić sobie z problemem związanym z dystoniami czy wieloma rodzajami przykurczów mięśni. Rezultaty zastosowania toksyny botulinowej są naprawdę zadowalające.

O czym warto pamiętać?

Jeśli chcecie aby Wasze brwi były mniej opuszczone to będzie trzeba w takiej sytuacji podać botoks wprost do skroni. Istnieje możliwość zastosowania botoksu w taki sposób, że czoło będzie wręcz nieruchome, jednak nie należy to do zbyt naturalnych efektów, dlatego też ja osobiście jestem zwolenniczką nieco innego podejścia, ponieważ jeżeli zastosuję u jakieś osoby tak dużą ilość botoksu to przestanie ona wyglądać jak człowiek i nie będzie ona miała w ogóle mimiki, a jakby nie patrzeć to mimika jest w stanie oddawać emocję. Jak ktoś ma wiedzieć czy jesteśmy szczęśliwi, czy smutni? Bardzo dużo cele brytów w takich sytuacjach zastanawia się nad tym czy zależy im na wyrazistości czy na dobrych zdjęciach w gazecie.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.