Press enter to see results or esc to cancel.

Jak walczyć z cieniami i obrzękami?

Bardzo dużo osób twierdzi, że oczy pełnią odzwierciedlenia naszego wnętrza. To jak prezentuje się spojrzenie jest również swoistą oznaką tego na ile lat wyglądamy oraz czy nasza kondycja ciała jest nienaganna. Jeżeli w obrębie oczu zaczynają pojawiać się mało estetyczne cienie oraz obrzęki, na skutek których zaczynamy wyglądać na naprawdę zmęczone i starsze niżeli tak naprawdę jesteśmy to musimy się poważnie zastanowić nad wprowadzeniem jakichś zmian do swojego życia. Najważniejsze jest jednak to, że można odnaleźć na te kwestie sposoby, które sobie poradzą z problemami.

Mimo tego, iż cienie zazwyczaj jednoznacznie łącza się ze skojarzeniem niewyspania, przemęczenia czy nadmiernego stresu to prawda jest taka, że wcale tak być nie musi. Ciemniejszy kolor skóry może wynikać naprawdę z wielu rozmaitych kwestii takich chociażby jak kwestie genetyczne, wieku czy wynikające z zaburzeń układu krwionośnego. W zasadzie nie ma się zbyt wpływu na to jak prezentują się wyżej wymienione czynniki to jednak i tak można walczyć z objawami, które są niestety mało fortunne.

Walka z cieniami

Najczęściej cienie pod oczami można zaobserwować w dwóch sytuacjach. W momencie, gdy ostatnia noc nie należała do najlepszych i zwyczajnie się nie wyspali, wtedy z problemem można poradzić sobie stosunkowo szybko, ponieważ wystarczy odpowiednia ilość snu wraz z kremem, który będzie w stanie poprawić mikrokrążenie. O wiele gorsza sytuacja ma miejsce wtedy, gdy cienie pod oczami są trwałe i nie chcą od tak sobie znikać. Sytuacja ma miejsce wtedy, gdy w dolnej powiece zaczyna dochodzić do zanikania tkanki tłuszczowe, zaś niewielkie naczynia włosowate prześwitują przez cienką jak papier skórę. Rezultat jest spotęgowany coraz mocniej przez wiotczejącą skórę, która zaczyna tracić swoją elastyczność na skutek wieku. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej, które polega na tym, że jednocześnie skóra jest nakłuwana i podgrzewana. Zastosowanie dwudziestu pięciu podgrzewanych mikroigieł jest w stanie skrócić istnieją włókna kolagenowe, zaś w dłuższe perspektywie można doprowadzić tym do produkowania wzmożonej ilości kolagenu. W wyniku takiego działania powstaje grubsza i bardziej jędrna skóra, która jest w stanie później zakryć naczynia krwionośne, które prześwitują.

Wypełnianie doliny łez

W obrębie oczu zaczynają pojawiać się kolejne zmiany estetyczne, nazywane dolną łez. Najczęściej tworzą się one na skutek sporej utraty tkanki tłuszczowej, która rozciąga się w bok od nosa i jest umiejscowiona pod okiem. Nazwa wzięła się od tego, że takie zapadnięcie, które znajduje się pod okiem przypomina nic innego jak właśnie dolinę. Taka dolina może powstać w sposób niezależny od tego ile dana osoba ma lat, o wiele bardziej istotną kwestią jest tutaj kształt kości twarzoczaszki, tryb życia i grubość tkanki tłuszczowej w tych rejonach. Aby móc poradzić sobie z tym problemem to najlepszym wyjściem w tej sytuacji będzie zdecydowanie się na zabieg polegający na wypełnianiu ubytków poprzez wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, bądź polimlekowego. Zastrzyk z kwasu hialuronowego jest w stanie pozwolić Wam na uzyskanie błyskawicznego efektu wypełnienia tego ubytku, a rezultat będzie widoczny przez okres około 6 miesięcy. Jeśli zaś zdecydujecie się na zastosowanie kwasu polimlekowego to tutaj sytuacja będzie wyglądała nieco inaczej, gdyż na same rezultaty będzie trzeba o wiele dłużej, jednak za to będą one prezentowały się znacznie dłużej i naturalniej.

Pozbywanie się obrzęków

Obrzęki na powiece dolnej w większości przypadku wynikają z niewielkich zastojów, które swój żywot zaczynają w nocy, podczas spania w pozycji zwanej horyzontalną. To właśnie w takim momencie skurcze mimicznych mięśni są w większości sytuacji bardzo ograniczone, zaś woda oraz toksyczne produkty przemiany materii zostają w podskórnej tkance. W taki właśnie sposób tworzy się obrzęk. Naskórek, który znajduje się w powiece cechuje się tym, że jest niezwykle cienki, doprowadza to do tego, że woda, która się tam gromadzi od razu się rzuca w oczy. Żeby móc pozbyć się obrzęków spod oczu najlepiej postawić na masaże i drenaż limfatyczne, które to będą w stanie usprawnić krążenie, albo można też zdecydować się na skorzystanie z mezoterapii igłowej. W takiej sytuacji wystarczy, że poda się do tkanki przy pomocy igły kilka preparatów odżywczych, które poprawią krążenie i zmniejszą obrzęk. Dobrym pomysłem jest zastosowanie radiofrekwencji kontaktowej, które polega na ogrzaniu tkanek przy pomocy specjalnej głowicy, dzięki czemu można również niwelować obrzęki i pozbywać się toksyn.

Jak pozbyć się worków tłuszczowych?

Niezbyt ładnie prezentujące się, a przy tym opuchnięte woreczki pod oczami najczęściej powstają na skutek zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej, która znajduje się pod dolną powieką. Sytuacja dzieje się wtedy z takiego powodu, ponieważ dochodzi do zaburzenia związanego z metabolizmem komórek tłuszczowych i gromadzeniem się produktów przemiany komórkowych. Jednym z najczęstszych zabiegów, które mają na celu pozbycie się worków tłuszczowych jest lipoliza iniekcyjna. Jest to zabieg, który polega na ostrzykiwaniu poduszeczek tłuszczowych przy pomocy substancji, która takowy tłuszcz rozpuści. Dobrym pomysłem będzie również zdecydowanie się na blepharoplastykę powiek dolnych, która jest delikatnym zabiegiem plastycznym, który polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia pod linią dolnych rzęs oraz usunięciu nagromadzonego tłuszczu, który się tam znajduje.

Powinno się również pamiętać o tym, że skóra, która znajduje się w okolicach oczu jest niesamowicie cienka i delikatna. Można tutaj znaleźć o wiele mniejsza ilość gruczołów łojowych i tkanki tłuszczowych, niżeli w innych partiach twarzy, dlatego też warto w sposób systematyczny dbać nią, dobrze się przy tym wysypiają. Im wcześniej zaczniecie wprowadzać to do swojego życia tym lepiej.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.