Press enter to see results or esc to cancel.

Jak zredukować zbyt dużą ilość tłuszczu?

Mało kto chciałby posiadać dużą ilość tkanki tłuszczowej, a jest to problem, który dotyczy wielu kobiet na świecie i nie chcą one borykać się z tego typu kwestiami, dlatego też nie ma co się dziwić, że trafiają później do klinik medycyny estetycznej, aby poradzić sobie ze swoimi problemami. Na samym początku chciałabym tylko powiedzieć Wam, że wizyta w gabinecie medycyny estetycznej nie rozwiąże Waszego całego problemu i nie zrobi wszystkiego za Was w tej kwestii. Jeśli macie skłonność do nadmiernego jedzenia i nie przestaniecie tego robić to prawdę powiedziawszy nie pozbędziecie się tych problemów, a najlepszym sposobem, który pozwoli Wam poradzić sobie z problemem nadmiernej wagi jest zapobieganie.

Pozbywanie się komórek tłuszczowych

Nadwaga i otyłość wynikają z tego samego powodu, czyli po prostu ze zbyt dużej ilości komórek tłuszczowych. Na to jak się wygląda i ile się ma komórek tłuszczowych pracować się będzie przez całe życie, a to wszystko poprzez nadmierne objadanie się, czy jedzenie niezdrowego pożywienia, z dużą ilością tłuszczów, bądź też ze względu na prowadzenie mało aktywnego trybu życia. Komórki tłuszczowe wiążą się z tym, że w niesamowicie dużym stopniu są w stanie związane zwiększyć swoją objętość. W takiej sytuacji możecie zdecydować się na porównanie tego wszystkiego do powolnego dmuchania balona, a gdy okaże się, że osiągnęły one już wartość krytyczną, w takiej sytuacji zaczynają powstawać całkowicie nowe komórki, które również będą rosły do takich rozmiarów. Bardzo dużej ilości osobom wydaje się, że po osiągnięciu pewnego wieku ilość komórek tłuszczowej zawsze jest stała, jednak nie jest to prawdą.

W zasadzie można zwalczyć problem na trzy sposoby

Pozbycie się tłuszczu z komórek tłuszczowych – W zasadzie można to porównać, że tym razem z balonu zostanie spuszczone powietrze. Komórki tłuszczowe oczywiście pozostaną, ale nie będą one posiadały już w sobie tłuszczu, więc problemu nie będzie. Oczywistym jest fakt, że w warunkach, które im sprzyjają ponownie się napompują.

Niszczenie komórek tłuszczowych – Inaczej mówiąc doprowadza się do tego, aby takowy balonik uległ pęknięciu. Będąc nieco dokładniejszym chodzi o to, aby pękła błona komórki tłuszczowej. Następnie jej zawartość zostanie uwolniona i ulegnie metabolizmowi, albo odessaniu. Komórki, które zostały wcześniej zniszczone nie ulega odrodzeniu, ale oczywiście istnieje możliwość, że powstaną kolejne.

Wywołanie w komórkach apoptozy, czyli doprowadzenie do ich samozagłady

Nieinwazyjne sposoby na walkę z tłuszczem

Przede wszystkim warto zacząć od tej kwestii, że jeśli już u kogoś życiu będzie miała taka sytuacja, że doprowadzi do nadmiaru tłuszczu to będzie dosyć problematyczne, aby go zwalczyć raz na zawsze. Trzeba traktować zabiegi medycyny estetycznej jako jedynie coś co ma wspomagać walkę z problematycznym nadmiarem tkanki tłuszczowej, ponieważ jeżeli nie wprowadzi się odpowiedniej i racjonalnej diety do swojego życia, a do tego nie będzie to wzbogacone o aktywność fizyczną to tego typu zabiegi będą mało skuteczne, gdyż bez zmiany stylu życiu i nawyków nie osiągnie się sukcesu. Najbardziej popularne metody polegające na pozbywaniu się komórek tłuszczowych w gabinetach medycyny estetycznej to:

Krolipoliza – Polega na niszczeniu komórek tłuszczowych przy pomocy niskiej temperatury

Lipoliza ultradźwiękowa – Polega na rozbijaniu komórek tłuszczowych przy pomocy fal ultradźwiękowych

Zimny laser – Nic innego jak stymulowanie komórek do pozbycia się tłuszczu. Jednym z najnowszych pomysłów jest połączenie zimnego lasera z wibracyjną platformą.

Podczas tego typu zabiegu uwalnia się tłuszcz, który następnie podlega przemianie materii i organizm go wydala. Czas trwania jest tutaj różny, chociażby w przypadku lipolizy ultradźwiękowej trwać to może dwa dni, zaś w przypadku kriolipolizy będzie to nawet do kilku tygodni. Przez ten cały czas komórki tłuszczu będą krążyły wraz z krwią po ciele. Dlatego też trzeba pamiętać, że przez ten czas nie wolno się objadać, ponieważ nie będzie możliwości spalenia w takiej sytuacji tłuszczu i istnieje szansa, ze zostanie on zwyczajnie odłożony w organizmie w innym miejscu.

Osobiście mogłabym powiedzieć, że zabiegi tego typu nie są jakoś specjalnie skuteczne jeśli chodzi o statystyczną osobę, która chciałaby się odchudzić, gdyż istnieje grupa osób, dla których będą one naprawdę świetne. PRzede wszystkim trzeba pamiętać,że nie jest to zabieg przeznaczony dla wszystkich tych, którzy naprawdę borykają się z problemami związanymi z otyłością. Istnieją jednak miejsca jak chociażby boczki, dół brzucha, miejsce na kolanem, w których tłuszcz bardzo lubi się odkładać i jest on naprawdę trudny do usunięcia poprzez dietę i ćwiczenia. W takiej sytuacji wyżej wymienione metody mogą być świetnym rozwiązaniem. Ponadto co najważniejsze to zaletą tego jest fakt, że efekt który się uzyska będzie jak najbardziej naturalny, a to dlatego, że zachodzi on równomiernie i redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej jest stopnia, zaś metoda nie inwazyjna i natychmiast po zabiegu można zacząć normalnie funkcjonować. Ponadto nigdy osobiście nie spotkałam się z żadnymi powikłaniami, podczas stosowania tej metody.

Inwazyjne sposoby na walkę z tłuszczem

Są to metody, które polegają na rozbiciu komórek tłuszczowe i na odessaniu tego co się w nich znajduje. Należeć do tych metod będą:

liposukcja tradycyjna

liposukcja laserowa

liposukcja ultradźwiękowa

Skuteczność tych metod jest większa niżeli w przypadku metod nieinwazyjnych, jednak borykają się również z kilkoma poważnymi wadami. Podczas zabiegu wpierw rozbijane są komórki tłuszczowe, zaś następne wprowadzana jest specjalna kaniul, przy pomocy, które odsysana jest rozbita tkanka tłuszczowa. Dlatego też trzeba być świadomym możliwych problemów, które z tym przyjdą:

Spore niebezpieczeństwo zabiegów, zwłaszcza w okolicach brzucha

Długo i mało komfortowa rekonwalescencja

Po utracie tłuszczu pozostaje nadmiar skóry

Rzadko kiedy otrzymuje się estetyczny efekt

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.