Press enter to see results or esc to cancel.

Co jest nie tak z tymi suplementami?

W dzisiejszych czasach jakby nie patrzeć to można znaleźć suplementy dosłownie na każdą dolegliwość, czyli na serce, na zimne ręce i stopy, na odporność, na inteligencje, na potencje, na cerę, na łysienie, na wątrobę, na odchudzanie. W dzisiejszych czasach jesteśmy wręcz bombardowania reklamami suplementów diety, które starają się wmówić nam, że bez nich nie będziemy w stanie żyć. Dawniej gdy ludzie starali się wspomagać swój organizm, aby posiadał o wiele większe dawki energii to brali zioła, witaminy, a w dzisiejszych czasach są niesamowite suplementy, które pomogą na wszystko, nawet na takie problemy, które nie istnieją, ale i tak Ci na to pomogą.

Już nawet nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać widząc kolejne reklamy suplementów diety. Zdaję sobie sprawę z tego, że popyt na suplementy jest bardzo duży, a mimo wszystko ludzie i tak je kupują. Trzeba sobie zdradzić jedną kwestię, że jest to niesamowicie duże oszustwo wszelkich firm, które zajmują się tą tematyką, ponieważ starają się zarobić na tym naprawdę wielkie pieniądze, jednak nie chcą mówić o tym, że ich suplementy są całkowicie bezużyteczne, ponieważ większość z nich w zasadzie nic nie robi, a są zdania, że przecież tak w ogóle nie jest. Ponadto pojawiają się jeszcze inne problemy, związane z gorszymi praktykami, które polegają w zasadzie na tym, że pod przykrywką suplementów są wprowadzane środki lecznicze i to w dawkach, które nierzadko przekraczają dozwolone dawki, które są stosowane w lekach, ponieważ z suplementami sprawa wygląda całkowicie inaczej.

Czemu kupować coś co nie przynosi rezultatów?

W zasadzie definicja związana z suplementami jest naprawdę dosyć specyficzna, ponieważ według niej suplementy to nic innego jak żywność, czy środek spożywczy. W głównej mierze składają się one z substancji odżywczych takich jak minerały i witaminy. Bardzo dużo osób cały czas myśli, że suplement to coś takiego jak lek. Przecież wyglądają jak leki, a do tego można je kupić w aptece, więc według wielu to są leki. Tylko, że nie wszystko złoto co się świeci, a to jak wyglądają suplementy jest zasługą działań speców od marketingu, którzy się tym zajmują. Dzięki temu ludzie mają poczucie, że to naprawdę pomaga, ponieważ wygląda jakby miał pomagać, a do tego w telewizji ładnie o tym mówili, więc na pewno coś daje. Dopiero gdy taka osoba zacznie czytać informację na opakowaniu i przeanalizuj reklamy to zrozumie, że w zasadzie taki preparat nie jest w stanie wyleczyć nawet kataru i w zasadzie jest on całkowicie bezsensu. Jedynie co suplementy robią to „wspomagają”. Wspomagać mogą wszystko od pracy wątroby, przez odnawianie stawów, włosów, skóry, paznokci, aż po redukowanie tkanki tłuszczowej i nadawanie głębokiego kolorytu opalenizny. Niestety większość osób udaje, że nie widzi tej informacji dotyczącej wspomagań i wmawia sobie, że to naprawdę działa. Prawda jest jednak dosyć bolesna, ponieważ nie istnieją żadne badania, które byłyby w stanie dowieść, że taki preparat jest w jakimkolwiek stopniu skuteczny. Suplementy nie są potrzebne żadnemu człowiekowi na świecie. Nie skorzysta z nich ani osoba chora, ani zdrowa, ponieważ większość ludzi dostarcza wystarczającą ilość składników odżywczych w standardowym pożywieniu. Organizm człowieka dobrze wie co robi i zdaje on sobie świetnie sprawę z tego, że dane wartości odżywcze, których potrzebuje powinien zatrzymywać na ten moment, w którym będą mu niezbędne. Ponadto droga w organizmie, którą muszą przejść suplementy jest naprawdę długa i w zasadzie trudno jest uwierzyć, że kiedykolwiek byłyby one w stanie dotrzeć tam gdzie mają to zrobić.

Suplementy nie działają

Suplementy nie mogą zawierać w sobie żadnych składników leczniczych. Dlatego nie ma co się dziwić, że nie działają. Klasyfikuje się jako produkt żywnościowe. Dlatego też firmy, które zajmują się ich produkcją nie muszą wykonywać żadnego rodzaju badań na skuteczność i bezpieczeństwo, a ponadto nie muszą dbać o zachowanie sterylnych warunków produkcyjnych i nie mają potrzeby przestrzegać procedur w ich przechowywaniu. Nie istnieje nadzór farmaceutycznych nad nimi, a tylko i wyłącznie sanitarny, czyli identyczna sprawa jak w przypadku jedzenia. Dlatego skuteczność tych preparatów jest na poziomie placebo, jednak przez odpowiednie chwyty marketingowe są w stanie wcisnąć klientom wszystko, nie sprzedając tak naprawdę nic. W zasadzie trzeba mieć świadomość, że żadne suplementy nie będą w stanie Wam pomóc i już pomijając niepotrzebne wydatki o wiele większym kłopotem jest fakt, iż istnieje możliwość, że będą one szkodliwe dla Waszego zdrowia. Bardzo wielu ludzi myśli, że jak skonsumują kilka suplementów to nic im nie będzie, jednak prawda jest taka, że suplementy jedyne co maja robić to nie truć, więc możliwość powikłań jest naprawdę spora.

Suplementy wzbogacone środkami leczniczymi

Na rynku można dostrzec bardzo sporą konkurencję, więc naturalną wręcz kwestią jest fakt, że producenci będą chcieli sprzedać swoje produkty, a to doprowadzić może do tego, iż będą starali się dokonać czegoś co spowoduje, że ich produkt będzie skuteczny. W takim przypadku może dojść do naprawdę wielu nadużyć, które są znacznie gorsze niżeli neutralne działanie na organizm. Są sytuacje, iż dany producent całkowicie nielegalnie dodaje do swoich suplementów substancje, które nie powinny się w nich znajdować i powinny one tylko i wyłącznie podlegać nadzorowi farmaceutycznemu. W takiej sytuacji można znaleźć kilka problemów, które mogą doprowadzić do tego, że jeżeli dana osoba zda sobie z nich sprawę to już nigdy nie spożyje żadnego suplementu:

Podczas przyjmowania danego suplementu, dana osoba może nie wiedzieć, że znajduje się tam substancja, która będzie negatywnie reagowała z lekami, które są przyjmowane przez tę osobę.

Istnieje możliwość przedawkowania suplementów

Nie można być pewnym co do tego w jakich warunkach były produkowane. W przypadku leków zasady związane z czystością i warunkami przechowywania są ogólnie znane i muszą być przestrzegane.

Nie istnieje coś takiego jak powtarzalność dawek. W każdym pudełku może być inne stężenie różnych substancji, a niestety, ale skoki dawkowania mogą doprowadzić do śmiertelnych skutków.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.