Press enter to see results or esc to cancel.

Zabiegi odmładzające cz. 2

W poprzednim wpisie przybliżyłam Wam tematykę zabiegów odmładzających, a dokładniej poruszyłam temat laser frakcyjnego ablacyjnego, zaś tutaj opiszę kilka kolejnych sposobów, które według mnie są warte uwagi.

Frakcyjna RF mikroigłowa – Jeśli nie macie ochoty decydować się na laser frakcyjny, bądź chcecie go uzupełnić to warto zdecydować się na frakcyjną RF Mikroigłową, a jest to nic innego jak zabieg, który polega na tym, że w tym samym momencie skóra jest nakłuwana i podgrzewana. Dzięki zastosowaniu igieł, zamiast lasera można dojść do głębszych warstw skóry, zyskując lepszy efekt liftingujący. Warto też zauważyć, że krócej trzeba czekać na rekonwalescencję w tym przypadku, wystarczy w tejże sytuacji, że przeczeka się jeden dzień, a później można już spokojnie wracać do normalnego życia. Problemem może być tutaj fakt, że w przypadku RF mikroigłowej nie ma takiego działania odświeżającego skórę jak w przypadku lasera ablacyjnego. Powinno się zwrócić uwagę na to, że wspólna cechą obu metod jest fakt, że działają one stymulująco. Ponadto laser ablacyjny posiada dodatkowe działanie piilingujące, które odświeża, zaś RF mikroigłowa jest w stanie działać głębiej i cechuje się krótszym okresem rekonwalescencji. Trzeba być jednak świadomym tego, że zastosowanie tylko jednej metody w tym przypadku nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Smart lifting – Kiedy skóra się starzeje ma się w tej sytuacji do czynienia nie tylko z samym ścieczeniem i zwiotczeniem skóry, ale powstają często ubytki tkanek, które są umieszczone głębiej. W takiej sytuacji trzeba doprowadzić do usztywnienia skóry. Świetnym pomysłem może się wtedy okazać smart-lifting. Jest to zabieg, który polega na tym, że w sposób miejscowy wprowadzane są mikronici chirurgiczne. Działa się tutaj stymulująco, zaś nici, które zostaną wprowadzone dzięki drażnieniu tkanek są w stanie doprowadzić do pogrubienia i usztywnienia skóry. Różni się to od wcześniejszych metod tym, iż działa się tutaj poprzez zastosowanie rusztowania kolagenowego we wcześniej zaplanowanych okolicach. Ponadto drażnienie skóry wymaga większej ilości czasu, niżeli przy zastosowaniu lasera frakcyjnego, ponieważ od 6 do 9 miesięcy, gdyż to właśnie tyle będą się nici utrzymywać, zanim dojdzie do rozpuszczenia. Dodatkowo po zabiegu nie trzeba borykać się z rekonwalescencją.

Kwas l-polimlekowy – Jest to dosyć analogiczna sytuacja jak podczas stosowania smart liftingu. W tym przypadku również trzeba wprowadzić substancję do skóry, a dany preparat ma za zadanie stymulować komórki do regeneracji. Cała procedura będzie trwała bardzo długo, gdyż drażnienie komórek przy pomocy tego kwasu może potrwać kilka miesięcy, jednak będzie to doprowadzać do stopniowego zwiększenia się objętości tkanek. Jest to idealna metoda dla osób, które chcą zniwelować doliny łez, bruzdy nosowo-wargowe, zapadnięte skronie czy policzki. Wadą jest jednak to, że nie może być użyta na czole, powiekach oraz szyi.

Kwas hialuronowy – Sama nie jestem specjalną zwolenniczką tejże metody, jednak jestem zdania, że są momenty, w których musi być ona zastosowana. Jeżeli pacjentka potrzebuje błyskawicznej korekty chociażby bruzd. Jeżeli jednak chcecie się na to zdecydować to musicie wiedzieć, że podczas stosowania kwasu hialuronowego nie macie do czynienia z żadną stymulacją, a tylko i wyłącznie z kamuflażem. Głębokie bruzdy są spowodowane przez opadającą skórę na policzkach i najlepszym wyjściem byłoby rozpocząć od wzmocnienia tkanki zabiegiem laserowym, bądź RF mikroigłową.

Jeżeli zastanawiacie się nad tym, którą metodę powinniście wybrać, to warto zauważyć, że są jeszcze osoby, które borykają się z chorobami autoimmunologicznymi i nie są w stanie korzystać z zabiegów podczas, których wykorzystuje się wprowadzanie preparatów do skóry takich jak kwas hialuronowy, l-polimlekowy czy mikronici. Mimo tego, iż są to materiały biozgodne, które otrzymuje się podczas procesów biotechnologicznych to jednak nie są one naturalnymi tkankami człowieka i zawsze będą powodować podrażnienie tkanek, które znajdują się w ich okolicy, a w przypadku smart lifitngu i kwasu l-polimlekowego przecież o to chodzi. Osoby, które jednak borykają się z problemami wynikającymi z chorób autoimmunologicznych to ich układ odpornościowy będzie w sposób nieprzewidywalny i zbytnio reaktywny reagował na wszystkie obce ciała.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.