Press enter to see results or esc to cancel.

Zabiegi odmładzające cz.1

Bardzo wiele osób zastanawia się nad pewną kwestią. Jeżeli istnieje tak dużo dobrych metod z zakresu medycyny estetycznej to, która z nich tak naprawdę może być uważana za tą najlepszą?

Jakby nie patrzeć to pytanie jest tak naprawdę świetne, ponieważ ja osobiście jestem w stanie polecić Wam naprawdę mnóstwo zabiegów jak chociażby te z zastosowaniem kwasu hialuronowego, czy kwasu l-polimlekowego, lasera frakcyjnego, rf mikroigłowej, smart liftingu czy też naprawdę wielu innych, ponieważ one są naprawdę dobre i niezwykle efektywnie poprawiają urodę i są w stanie odmłodzić Waszą skórę. W takiej sytuacji jednak można się zacząć zastanawiać, że jeżeli wszystkie są takie dobre to więc, która jest tak naprawdę najlepsza?

Przede wszystkim chciałabym powiedzieć Wam, że nie ma takiej możliwości, aby powiedzieć, iż dana metoda jest najlepsza. Każdy człowiek jest inny i we wszystkich przypadkach stosowane są całkowicie inne mechanizmy, które są odpowiednie dla wielu różnych typów problemów i rodzajów skóry, kształtów twarzy, wieku oraz stopnia zniszczenia skóry i zaników w obrębie tejże skóry i tkanek twarzy, a przy tym każda z nich cechuje się innym czasem rekonwalescencji, która ma miejsce po wykonanym zabiegu. Dodatkowo każda posiada swoje odpowiednie wady i zalety. Ciężko jest jednoznacznie to ocenić, gdyż to wszystko będzie zależało od konkretnych przypadków, jednak mimo wszystko postaram się opisać Wam gdzie są podobne, a gdzie działają nieco inaczej.

Posługując się tutaj zabiegami odmładzającymi można wysunąć ciekawy, szerszy wniosek, czyli fakt, że każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia. Nie można znaleźć tylko jednej, indywidualnej metody, więc trzeba mieć świadomość, że rozwiązaniem idealnym dla wielu osób, które szukają pomocy w gabinetach medycyny estetycznej będzie pójście w takie miejsce, gdzie mają one możliwość wybrania naprawdę różnorakich form terapii. Nie tylko z tego względu, że im większa możliwość tym łatwiej podjąć decyzję o tym co powinno się teraz zastosować, ale również dlatego, że zdarzają się też takie sytuacji, iż mogłoby się wydawać, ze dla danego pacjenta pewna metoda nie jest w stanie dać odpowiednich rezultatów i w takim momencie trzeba będzie zdecydować się na innego rodzaju rozwiązania.

Jeżeli chodzi o metody odmładzające to najbardziej popularnymi sposobami będą tutaj zapewne te wyżej wspomniane, jednak mimo wszystko warto się im bliżej przyjrzeć.

Laser frakcyjny – Jest to najbardziej popularna metoda i osobiście sama jestem jej wielką zwolenniczką. Na samym początku chciałabym zaznaczyć, że jestem zdania, iż stosować powinno się tylko i wyłącznie laser ablacyjny, gdyż nieablacyjny jak dla mnie jest pozbawiony większego sensu. Aby się zbytnio nie rozwodzić nad tym tematem to napiszę tylko tyle, że jeżeli weźmie się pod uwagę skuteczność z jaką działają oba lasery to laser nieablacyjny tak naprawdę nie może się nawet równać z ablacyjny. Laser frakcyjny ablacyjny jest w stanie kompleksowo odmłodzić i napiąć skórę. Jego działanie dotyczy powierzchni skóry, dzięki czemu staje się ona po pewnym czasie odświeżona, zyskuje na gładkości, estetyce i jest miła w dotyku, a przy tym posiada wyrównany kolor. Warto też zauważyć, że można dzięki temu laserowi otrzymać efekt liftingu i pogrubienia na wskutek stymulacji kolagenu. Tenże laser niesie za sobą świetne rezultaty jeżeli komuś zależy na odmłodzeniu starzejącej się skóry, która cechuje się poszarzałym kolorem, wiotkością, opadaniem i typowymi cechami fotostarzenia oraz zmarszczkami. Korzystanie z tej metody jest naprawdę dobre zarówno ze względu na profilaktykę, czyli w przypadku osób około 30 roku życia, ale również dla osób, które już dawno są za tym pułapem wiekowym, gdy kłopoty ze skórą stają się poważniejsze. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że nawet takie urządzenie jak to nie jest doskonałe dla każdego. Przede wszystkim skóra po zabiegu będzie wymagała kilku dni odpoczynku, jednak nie każdy ma ochotę i możliwość na taki okres rekonwalescencji. Kolejną kwestią jest to, że jeżeli borykacie się z problemem opadającej, cienkiej skóry i posiadacie szczupłą twarz, to laser tutaj nie zda się na zbyt dużo, ponieważ objętość twarzy za bardzo nie zostanie odbudowana i dodatkowo nie będziecie w stanie doprowadzić do działania cechującego się głębokim liftingiem, a tak jest w przypadku innych sposobów jak chociażby RF mikroigłowej.

Komentarze

Zostaw komentarz

Hanna Dąbrowska

Pasjonatka zagadnień związanych z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Miłośniczka górskich wypraw i nowych gadżetów.